בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

מהו תהליך חשיבה חיובית?

תהליך חשיבה חיובית,איך מתנהל התהליך להגעה למודעות עצמית לחשיבה חיובית מאת: צפורה בראבי
במאמר זה אנסה לסקור מהו תהליך חשיבה חיובית? אנסה לתת כלים כיצד מתרגלים ומיישמים שיטות למודעות עצמית ולהגעה לחשיבה חיובית?
 
בתחילת דברי אפתח בדוגמא פשוטה ויום יומית לחשיבה חיובית:
סטודנט המסיים לימודי הסמכה במכללה/אוניברסיטה יודע שהגיע הזמן לחפש ולמצוא עבודה- אנו נזהה שתי קבוצות עיקריות:
האחת תתחיל במסע של ראיונות עבודה ו"תחרוש" כדי למצוא עבודה ולצבור ניסיון.
השנייה תחפש סיבות למה לא: שכר נמוך מדי? דרישות גבוהות? זה לא התחום שלמדתי? ...
הקבוצה השנייה סובלת מחוסר בחשיבה חיובית הגורם להם לאי תנועה ולקיבעון וחוסר לקבל החלטות חשובות בחייהם. בתהליך מסודר ניתן להביא קבוצה זו למודעות עצמית ומשם לחשיבה חיובית כדרך חיים.
 
כמטפלת ומדריכה רוחנית מטרתי להביא את המטופל לשינוי דפוסי המחשבה וההתנהגות שלו ובכך ליצור רצף של תהליכים שמאיצים את המודעות העצמית לרבדים שונים של תת המודע כגון רובד החשיבה החיובית.
אדם המגיע לתובנה שעליו להתמודד עם תת מודע שלו, להקשיב לעצמו ולהחצין תובנות אחרות עבר למעשה כברת דרך להגשמת השינוי.
אחת הסיבות לעיתים לרצות בשינוי הנו השאיפה "הבוערת בעצמות" למימוש עצמי,להבנה שמה שקיים והיה עד היום הסתיים ויש להתקדם הלאה בחיים וזהו הזמן המתאים לעשייה "שבאה מהבטן". אולם לצערנו לא לכולם ישנו "חיידק השינוי" באופן טבעי ולכן ישנם תהליכים אלטרנטיביים שמטרתם פיתוח וזירוז כלים ואמצעים שיגרמו לנו לצורך לקום ולעשות את השינוי שטבוע בנו פנימה.
כל תהליך שינוי מתחיל בחששות והרעיון הנו להיעזר בפוטנציאל החבוי בנו ולדחוף לשינוי.
חשיבה חיובית היא מנטרה פנימית שלנו המייצרת אנרגיות מרגיעות. חשיבה חיובית היא דרך חיים שיש לפתח, לסגל ולתרגל.
חוסר בחשיבה חיובית עלול לגרום בסופו של דבר לבריחת אנרגיות ובסופו של תהליך לחוליים שונים הגורמים לירידה בבריאות הגופנית שלנו. חשיבה חיובית משלימה ומאזנת את האנרגיות הרוחניות שלנו ועוזרת לגוף הפיזי בחיי היום-יום.
 
פירוט התהליך להגעה למודעות עצמית לחשיבה חיובית:
 
1.זיהוי עצמי - יש לזכור שסיום תהליך משמעתו התחלתו של תהליך חדש בפתח. כל דלת שנסגרת הנה הזדמנות לפתוח דלתות רבות אחרות וכל דלת שנפתחת מביאה אותנו לדלתות נוספות בחיינו. עלינו לעבוד על הביטחון האישי שלנו. עלינו להגדיר את עצמנו ואת הידע שלנו(לדוגמא כתיבת קורות חיים)
אין להקשיב לעצות אחיתופל מה כדאי מה לא כדאי.יש להתרחק מאנשים הפוגעים בנו ואינם מאמינים בנו.
לבצע פעולות חיובית מודעות כגון בחיפוש עבודה יש לקבל ייעוץ מקצועי שמלמד את המועמד לכתוב קורות חיים,לענות למראיין וכו'. לכתוב לעצמי מה התכונות הטובות שלי ואיך הם קשורות לעבודה זו או אחרת.
 
2.מנטרת המודעות העצמית - להשתמש במילים בונות וחיוביות: אני יודע ! אני מודע !אני אוהב.. !אני מאמין ש...!
להימנע ככל האפשר משימוש במונחים, ביטויים ומילות שלילה כגון :אני לא יודע, אני חושש ש..,נלחצת מ...ביטויים אילו מחדדים את הפחד והחרדה ומפחיתים את הביטחון העצמי ולבסוף גורמות לתהליך הפוך מחשיבה חיובית.
הבחירה במילים וביטויים חיוביים יוצרת מציאות אחרת-שונה בתת המודע שלנו ומכניסה אנרגיות חדשות וחיוביות לגופנו. יש לזכור שדברים שחוזרים ונאמרים על ידינו אנו בסופו של דבר נאמין בהם ואת היכולת בעתיד להגשים אותם.
 
3.קבלת יכולתנו האישיות - על האדם להיות כן עם עצמו. אנחנו איננו מסוגלים ל"עבוד" על עצמנו.ישנם חיינו והמרכיבים הבסיסים שבהם שילוו אותנו תמיד .כאשר יש כנות קל לנו לקבל ביקורת בונה ולפתח אותה למעננו.
 
4.עבר-הווה - עברנו תמיד ילווה אותנו בכל אשר נלך. היותי אדם בוגר אינו מוחק את עברי.העבר מהווה חלק מההווה ומהעתיד שלנו.
חוויות ילדות שנחרטו כטראומות עלינו לזהותם ולהתמודד עימם באמצעות טיפול פסיכולוגי או אלטרנטיבי. חוויות אילו מהוות חלק מהפזל של חיינו . לרוב אנו מייצרים בתת המודע התנהגויות/תגובות לא נכונות ושאינן רצוניות על מנת להגן עלינו מהחוויה הטראומתית שחווינו בעבר.
 
5.הגדרת מטרות - עלינו להגדיר את המטרות שלנו ולחלק אותן לתתי שלבים .לאחר מכן להגדיר את דרך הביצוע ,לבד או בעזרת גורם חיצוני.ההגדרה עוזרת לנו להבין מה אנו מסוגלים ,לדעת לקבל את עצמנו באור טבעי, מונע האשמות,מגדיר את הכלים החיצוניים שיכולים לקדם אותנו(הכשרה נוספת,יעוץ מקצועי,דרכי ממון וכו').
 
6.איזון וטיהור אנרגטי - לעשות מדיטציות ונשימות שמאזנות אנרגטית את הגוף. להיעזר בכלים אלטרנטיביים לאיזון וטעינת אנרגיות כגון טיפול במערכי גבישים ושימוש בתמציות קריסטלים.
אדם שמודעלחייו ישאף לשפר אותם,ולהתקדם בסולם שאיפותיו,ישמע לקול הפנימי שלו לחלומותיו.
 
ולכן בואו נגיד כולם - אנחנו מסוגלים – אנחנו יכולים – אנחנו מאמינים בעצמנו...מאת: צפורה בראבי 
כתבות נוספות:
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות