בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
משבר עולמי

מוסדות פיננסיים נסגרו בארה''ב


שרי האוצר של המדינות המתועשות מדברים ע "י סימנים לסוף המשבר הכלכלי", אבל בארה"ב שיגרת המשבר נמשכת: הרגולטורים בארצות הברית סגרו אתמול (ו') ארבעה מוסדות פיננסיים

שלושה בנקים וקואופרטיב אשראי אחד. בכך מגיע מספרם של הבנקים שנסגרו בארה"ב מאז תחילת שנת 2009 ל-28 (לא כולל הקואופרטיב). בשנת 2008 כולה, לשם השוואה, נסגרו בארה"ב רק 25 בנקים, ובשנת 2007 (שבה החל המיתון9 - שלושה בלבד.

הסיבה הישירה לסגירת הבנקים והמוסדות הפיננסיים היא ירידת מחירי הנדל"ן - שמורידה את ערך הנכסים שבהם מושקעים הבנקים, וגורמת להם לבעיית נזילות ולקושי לעמוד בהתחייבויותיהם.

המשרד למוסדות פיננסיים של ממשלת קליפורניה החליט אתמול לסגור את פירסט בנק אוף בברלי הילס. הבנק החזיק נכסים בהיקף של 1.2 מיליארד דולר ופיקדונות בהיקף של 848 מיליון דולר. נכסי הבנק ופיקדונות הלקוחות יעברו לאחריות הסוכנות הפדרלית לביטוח פיקדונות, והלקוחות יצטרכו ליצור קשר עם הסוכנות הפדרלית כדי להוציא את חסכונותיהם. מהמשרד למוסדות פיננסיים נמסר כי הוא עקב בקפדנות אחרי פעולות הבנק והורה לו להגדיל את רזרוות ההון שלו כדי להקטין את חשיפתו לסיכון, אך הבנק לא הצליח בכך.

הרשות לפיקוח על הבנקים במדינת מישיגן סגרה אתמול את בנק מישיגן הריטייג'. הבנק החזיק בסוף שנת 2008 בנכסים בהיקף של 184.6 מיליון דולר ובפיקדונות בהיקף של 151.7 מיליון דולר. בנק Level One מפרמינגטון הילס ממישיגן הסכים לקבל את האחריות על הפיקדונות המבוטחים של הבנק, למעט 50 מיליון דולר שנוהלו בידי ברוקרים, שיועברו ישירות לחשבונותיהם של הברוקרים בהתאם להיקף הקרנות שניהלו. שלושת סניפי הבנק ייפתחו ביום שני כסניפים של Level One Bank.

בנוסף, נסגר אתמול גם אמריקן סאות'רן בנק ממדינת ג'ורגי'ה. מהביטוח הפדרלי על פיקדונות נמסר כי הבנק החזיק בסוף חודש מארס נכסים בהיקף של 112.3 מיליון דולר ופיקדונות בהיקף של 104.3 מיליון דולר. מרבית הפיקדונות יעברו לאחריות בנק צפון ג'ורג'יה - למעט פיקדונות בהיקף של 48.7 מיליון דולר שנוהלו בידי ברוקרים ויועברו לידיהם. בנק צפון ג'ורגי'ה רכש גם נכסים של הבנק בהיקף של 31.3 מיליון דולר. שאר נכסי הבנק יישארו בידי הביטוח הפדרלי ויימכרו בהמשך. סניפי אמריקן סאות'רן בנק ייפתחו ביום שני כסניפים של בנק צפון ג'ורגי'ה. לקוחות הבנק יוכלו להמשיך לשלם צ'קים ולהשתמש בכרטיסי אשראי, ויצטרכו להמשיך לשלם את כל חובותיהם והוראות הקבע שלהם.

בנוסף לבנקים, סגרה המחלקה הממונה על קואופרטיבים לאשראי (Credit Unions, מוסדות פיננסיים בבעלות לקוחותיהם) את קואופרטיב האשראי הענק איסטרן פיננשיאל קרדיט יוניון ממיראמר, פלורידה. הקואופרטיב החזיק פיקדונות בהיקף של 1.6 מיליארד דולר והיו בו 200 אלף חברים. פיקדונות הקואופרטיב עברו באופן זמני לניהולו של קואופרטיב אחר - ספייס קוסט קרדיט יוניון, מהעיר מלבורן שבפלורידה.

בשבוע שעבר נסגרו בארה"ב שני בנקים: בנק גרייט באסין (Great Basin) שבאלקו שבמדינת נוודה, בנק אמריקן סטרלינג שבמדינת מיזורי.

הפד: הבנקים הגדולים יציבים פחות

בתוך כך, פרסם אמש הבנק המרכזי של ארה"ב ("פד") פרטים ראשוניים כלליים של "מבחני לחץ" לבדיקת איתנותם של 19 הבנקים האמריקנים המובילים - ומצא תמונה מדאיגה. הבנק חשף אמש את המתודולוגיה בה השתמש בבדיקה והוא צפוי לפרסם פרטים ספיציפיים על מצבו של כל בנק ובנק ב-4 במאי.

לפי נתוני הפד, הצטמצמו הרזרבות של חלק מהבנקים ירדו "בצורה משמעותית" בגלל המיתון והתנודות בשווקים, אף שמרבית הבנקים מחזיקים בהיקף הון העולה על המינימום שהרגולטורים בארה"ב דורשים מהם.

19 הבנקים שבדק הפד מחזיקים בשני שלישים של הנכסים וביותר ממחצית ההלוואות שבמערכת הבנקאית בארה"ב.

מניתוח שערכו כלכלני בית ההשקעות מורגן סטנלי, שפורסם לפני דו"ח הפד, עולה כי שלושה מהבנקים שבדק הפד: "סאן-טראסט בנקס", "קיקורפ" ו"ריג'נס פיינשל" יזדקוקים באופן דחוף להון נוסף על מנת לשרוד, במקרה שהמצב הכלכלי בארה"ב יחמיר.

עוד עולה מהמחקר של מורגן סטנלי כי קיימת סבירות גבוהה, שגם "ג'יי פי מורגן צ'ייס", "PNC פייננשל סרביסז גרופ", "נורת'רן טראסט קורפ", ובנק אוף ניו יורק מאלון" יזדקקו בסבירות גבוהה להון נוסף. "וולס פארגו" ו"בנק אוף אמריקה" נמצאו במחקר של מורגן סטנלי "בתחום האפור".

"אנו סבורים שהדרך הנכונה היא למזער עד למינימום את הסכנה לדילול אחזקות ולהשקיע בבנקים עם מצב הון טוב יותר מאלו שברשימה", נכתב בדו"ח של מורגן סטנלי.

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות