בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
כלכלה עולמית ושוק ההון

המסחר בוול סטריט מתנהל הערב בתנודתיות

כניסתו של אובמה לתפקיד מעוררת אופטימיות במשקיעים שמצפים לתוכנית מהירה לייצוב הכלכלה,
המסחר בוול סטריט מתנהל הערב בתנודתיות רבה. מצד אחד,  מצד שני, ממתינים המשקיעים לדו"חות הכספיים של החברות ומושפעים משלל נתוני המקרו שממשיכים לזרום אל השווקים.
 
 
בשעה זו, מתנהל המסחר במגמה מעורבת: דאו ג’ונס משיל 0.4%; נאסד"ק נסחר ביציבות ו-S&P500 מאבד 0.2%. בשוק הסולידי יורדים מחירי איגרות החוב של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים והתשואה עליהן עולה ב-0.012% ל-2.321%.
בשעה זו, מתנהל המסחר במגמה מעורבת: דאו ג’ונס נחלש ב-0.2%, נאסד"ק מוסיף 0.7% ו-S&P500 עולה ב-0.1%. בשוק הסולידי יורדים מחירי איגרות החוב של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים והתשואה עליהן עולה ב-0.022% ל-2.331%.

בן ברננקי, נגיד הבנק הפדרלי, אמר היום כי שוררת אי ודאות קשה לגבי מועד ההתאוששות של הכלכלה האמריקאית. בנאומו, מול בית הספר לכלכלה של לונדון, אמר ברננקי כי תמריץ פיסקלי לא יספיק כדי לאושש את הכלכלה, וכי הממשל האמריקאי יצטרך לקנות נכסים בעייתיים מהבנקים, או לספק להם ערבונות.
הנאום מרמז, כי ברננקי רואה צורך בסיוע ממשלתי נוסף למערכת הפיננסית כתנאי חיוני להתאוששות כלכלית. משרד האוצר האמריקאי העביר 350 מיליארד דולר מכספי משלמי המסים בארה"ב כדי להעניק הלוואות לבנקים ומוסדות פיננסיים נוספים, ואילו תאגיד ביטוח הפיקדונות העניק ערבונות לאג"ח של חברות פיננסים בשווי כולל של 111.2 מיליארד דולר.

היום התפרסם בארה"ב נתון הסחר הבינלאומי לחודש נובמבר. הנתון עמד על הפרש שלילי של 40.4 מיליארד דולר. קונצנזוס האנליסטים צפה הפרש שלילי של 51.5 מיליארד דולר בין הייבוא לייצוא. באוקטובר עמד הפער על 57.2 מיליארד דולר.

גירעון הסחר של ארה"ב נפל בנובמבר ל-40.4 מיליארד דולר - הגירעון הנמוך ביותר מאז נובמבר 2003 - לעומת גירעון של 56.7 מיליארד דולר באוקטובר. כך נמסר היום ממשרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר בגירעון הסחר בנובמבר ל-51 מיליארד דולר.

היבוא לארה"ב נפל בנובמבר ל-183.2 מיליארד דולר בעקבות ירידה בביקוש ליבוא נפט, כלי רכב, מחשבים ומכשירי טלוויזיה. המחיר הממוצע של חבית נפט מיובאת לארה"ב רשם בנובמבר את הנפילה החדה מעולם - 25.3 דולר - למחיר של 66.72 דולר לחבית.

מחיר הנפט יורד זה היום השישי ברציפות, רצף הירידות הארוך במחיר הנפט זה חודש, בשל ההערכות כי הירידה בביקוש לנפט ומוצריו בארה"ב הביאה לעלייה במלאים. מחירי החוזים על הנפט למסירה בחודש פברואר יורדים ב-3% ונסחרים ב-36.47 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט ירד ב-25% במהלך ששת הימים האחרונים, והוא כעת נמוך ב-61% מהתקופה המקבילה ב-2008.

כלכלנים בארה"ב הורידו את תחזית הצמיחה של הכלכלה הגדולה בעולם ל-2009 וחזו כי הפדרל ריזרב לא יוכל לעלות את הריבית עד לשנת 2010, לפי סקר של בלומברג. הכלכלה בארה"ב צפויה לסגת ב-1.5% השנה - 0.5% יותר ממה שחזו הכלכלנים בסקר של בלומברג לפני כחודש. הסקר נערך בקרב 59 כלכלנים בארה"ב, בין הימים 12-5 בינואר. עוד העריך הסקר כי ההאטה הכלכלית תוריד את האינפלציה לרמות אותן מחשיב הפדרל ריזרב "אי יציבות במחירים".

ממחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד עולה, כי האבטלה בארה"ב צפויה לעלות לשיעור מבהיל של 12%-11% בשנים הקרובות. המשבר בשוק הדיור גם הוא אינו צפוי להיגמר במהירות. למחירים של הבתים לוקח בממוצע חמש שנים עד אשר הם מגיעים לנקודת השפל, שבמונחים ריאליים נמוכה ב-36% מהשיא שלה. למניות לוקח פחות זמן להגיע לתחתית, אך השווקים מאבדים יותר ממחצית משוויים עד שהם מגיעים אליה.

ענקית האלקטרוניקה היפאנית סוני (-3.25% , 22.35) צפויה לדווח השנה על ההפסד התפעולי הראשון שלה מזה 14 שנים והשני בלבד בתולדותיו. זאת, בעקבות הירידה החדה בצריכה הפרטית ביפאן והתחזקות הין, ששחקה את רווחי החברה. כך דיווח היום היומון הכלכלי היפאני "ניקיי".

יצרנית האלומיניום אלקואה פירסמה אמש אחרי המסחר את דו"חותיה. החברה עברה, כצפוי, להפסד ברבעון הרביעי של השנה, בגין הירידה בביקוש העולמי למתכת. אלקואה, שדו"חותיה הרבעוניים מבשרים באופן מסורתי על פתיחת עונת הדו"חות, דיווחה על הפסד בסך 1.2 מיליארד דולר ברבעון לעומת רווח של 632 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסותיה ירדו ב-19% ל-5.7 מיליארד דולר. זהו ההפסד הרבעוני הראשון של אלקואה זה 6 שנים.

בנק ההשקעות מריל לינץ’, שנרכש בספטמבר על ידי בנק אוף אמריקה, יפטר 1,900 עובדים בלונדון - כך דיווח היום ה"טיימס" הבריטי. לפי הדיווח, מדובר באחד מגלי הפיטורים הגדולים בתולדות הסיטי של לונדון.

לפי ה"טיימס", הנהלת בנק אוף אמריקה-מריל לינץ' הודיעה לעובדי החברה הממוזגת בלונדון כי 30% מהעובדים בלונדון יפוטרו. חלק מהעובדים זומנו לשיחות בנוגע לפיטוריהם הקרבים כבר בשבוע שעבר, וחלק מהחטיבות, כמו חטיבת המסחר במט"ח, החלו בקיצוצים בימים האחרונים.

אחרי שהיה נדמה שהמאבק על השליטה באמבלייז יסתיים במהירות וללא התנגדות לטובתם של איתן אלדר ורועי גיל, נראה היום שהעניינים סבוכים מהמצופה. פורטיסימו הודיעה אמש כי היא הפכה לבעלת עניין באמבלייז והיא מחזיקה ב-14.15% ממניות החברה, שנקנו תמורת כ-8-7 מיליון דולר בתקופה האחרונה. עיקר העניין של המצטרפים החדשים לעגלת אמבלייז נובע מאחזקתה של החברה ב-51% מפורמולה, השולטת במטריקס, מג'יק וסאפיינס, ובקופת המזומנים הדשנה שלה.
אחרי שאודיוקודס חתכה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי, מצטרפת היום יצרנית המתגים מהרצליה, וולטייר (-7.78% , 2.49) לרשימת הנפגעות מההאטה העולמית. החברה חתכה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי ל-13.3-12.8 מיליון דולר ביחס לתחזית מוקדמת להכנסות של 16-14 מיליון דולר. החברה צופה כי ההפסד הנקי שלא על פי הכללים החשבונאיים יעמוד על 10-7 סנטים ביחס לתחזית מוקדמת יותר להפסד של 8-2 סנטים.
סלקום תסחר על רקע הורדת מחירי היעד לחברה על ידי בית ההשקעות ג'פריס, מ-38 דולר ל-32 דולר על רקע ההאטה הגלובלית.
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות