בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
תיירות

ארצות הברית

הולכת וגוברת התפישה בעולם לפיה ארה"ב איננה מקום שווה לבקר בו – אם בגלל הקשיים בהשגת ויזה ואם בגלל שהאטרקציות בה כבר לא מרשימות.
תפישה זו מגובה במספרים – מספר המטיילים בעולם קפץ ב-35 מיליון מאז שנת 2000 ועדיין, רבים מתיירים אלו מתעלמים מקיומה של ארצות הברית, למרות שערי החליפין הנוחים שנובעים מהיחלשותו של הדולר ולמרות אטרקציות מהממות כמו דיסנילנד או הגרנד קניון. למעשה, מספר התיירים השנתי בארה"ב נמוך בכ-2 מיליון מאשר ב-2000, מה שמאפשר למומחי התיירות לקבוע שהכלכלה האמריקנית ספגה כתוצאה מכך נזק שנאמד בלפחות 150 מיליארד דולרים.
 

כל זה בא בזמן בו קצת תיירים מפוצצים במזומנים שמטיילים ברחבי המדינה לא היו מזיקים לכלכלה החלושה בארה"ב.

כשהכלכלה עומדת בראש מעייניו של הציבור האמריקני לקראת הבחירות הקרבות, הקונגרס שם ליבו למצב התיירות הגרוע ושוקל דרכים לשיפור חוקי הכניסה לארה"ב ולפיתוחו של קמפיין תיירותי נרחב. אבל מומחי התיירות סקפטיים וחושבים שיעברו שנים עד שתצליח המעצמה לשקם את מערך התיירות.

"אם נסתכל על התיירות הבינלאומית כעוגה, אז העוגה בעולם הולכת וגדלה אבל הנתח של ארה"ב בה רק הולך וקטן – וכל זה למרות שאנחנו מציאה טובה", אומר רוג'ר דאו נשיא איגוד התיירות.

התיירים שניתן לראות עמוסים בשקיות שופינג ברחובות מנהטן וכן התיירים שממלאים את המסעדות ביוסטון הם יוצאים מן הכלל. בכל שאר הערים והיעדים הגדולים בארה"ב, מספר התיירים הולך וקטן – כשהסיבות לכך נעות בין חוקי הכניסה הקפדניים בשדות התעופה לבין תדמיתה הגרועה של המדינה ברחבי העולם.

כשעיתון הטיימס הלונדוני פרסם מאמר לא מזמן והציע לאנשים שמתים לפגוש במיני ומיקי מאוס לחסוך לעצמם את הטרחה הכרוכה בנסיעה לארה"ב ולנסוע לדיסנילנד בפריז או לאזוריה הכפריים של צרפת על מנת לפגוש בקאובויים ציוריים – הוא פגע ביעדי התיירות האמריקניים המסורתיים.

מספר המבקרים הזרים באורלנדו, פלורידה צנח בשליש בין השנים 2000 ל-2006. מספרם באנהיים, קליפורניה (דיסנילנד) ירד ב-40% באותה תקופה ומספר המבקרים בווגאס ירד גם הוא ב-22%.

חלק מהאנשים יכולים לומר: "מי צריך בכלל את התיירים האלה?", אבל מר דאו מציין שבכל 50 המדינות, תעשיית הטיולים והתיירות היא בין ארבע התעשיות המובילות במדינה ובהשפעתן על הכלכלה.

האפקט הכלכלי לא משפיע רק על מלונות, מסעדות, מכירות כרטיסים למוזיאונים ומכירת חולצות טי מסוגננות.

מארגניה של תערוכת האלקטרוניקה שמתקיימת מידי שנה בווגאס מציינים מספר סיבות לאלפי המבקרים האבודים: תהליך מתיש ומעייף להוצאת ויזה, תפישה שגויה לפיה ארה"ב איננה ארץ מכניסת אורחים ומאמצים גדולים במדינות אחרות למשוך את התיירים אליהם. התוצאה במקרה הזה הייתה מכירות נמוכות במיוחד עבור המציגים בתערוכה. המארגנים טוענים שהפסידו אלפי מבקרים שאמורים היו להגיע מסין בגלל ההליך הבירוקראטי המתיש שמנהיגה המדינה בגלל רצונה לשלוט בשטף המבקרים.

ההליך שצריך התייר הסיני לעבור על מנת לקבל ויזה הוא מתיש במיוחד. בתחילה עליו לגשת לשגרירות האמריקנית, או לעיר בה יש קונסוליה, להמתין שעות בתור ואז לשלם 100$ בשביל הבקשה תוך שהוא מחויב להציג לפקידים רישומים של כל נכסיו וחסכונותיו. ביום אחר, על האדם לשוב לשגרירות לראיון בן 2 דקות בערך שתוצאותיו יקבעו אם תותר הוויזה או תידחה.

"בינתיים, הסיני הזה שכבר מתחיל לתהות לעצמו מדוע עליו לעבור את כל הסבל הזה, מחליט ללכת לתערוכה דומה שמתקיימת בברלין, שם יקבלו את פניו וכספו בזרועות פתוחות ולא יערימו עליו קשיים ועמלות", אומר ג'רי שפירו, אחד ממארגני התערוכה בווגאס.

הממשלה האמריקנית כבר הבינה את הרמז ומנסה לתאם עם מדינות שונות כל מיני תוכניות שיאפשרו כניסה של אזרחיהן ללא ויזה למדינה ומוציאה מיליוני דולרים לשיפור הטיפול בתיירות הנכנסת בשדות התעופה.

ארה"ב לא מנהלת קמפיינים תיירותיים ברחבי העולם – המדינה המפותחת היחידה בעולם כולו שלא עושה זאת. רבים רואים בגישה זו יהירות אמריקנית טיפוסית - 'אלינו אנשים נלחמים בשביל לבוא בעוד שמדינות אחרות צריכות לפרסם את עצמן'.

נראה שבקונגרס כבר מבינים שמשהו מוכרח להשתנות. יותר מ-40 סנאטורים ו-200 חברי קונגרס הביעו תמיכה בנקיטת צעדים לקידום התיירות – תכנית בעלות של 200 מיליון דולר שתבחן שינויים אפשריים במדיניות הכניסה למדינה ותקדם את ארה"ב ברחבי העולם כיעד מועדף.

תכנית זו לא תמומן על ידי משלם המיסים. את התכנית יסבסדו תעשיית התיירות וכן מס נמל חדש שיחול על תיירים שיגיעו לארה"ב ממדינות עימן יש לה הסכם כניסה ללא ויזה.

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  גנבים
שלומי   - ‏30/‏07/‏2008 21:11 
1.
  כתבה גנובה
שרון   - ‏12/‏08/‏2008 19:14 
2.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות