בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
תקשור

קלפי הטארוט – דרך המלך אל האור והידע

כנער בן 13 גיליתי את עולם הנסתר. למדתי תחילה אסטרולוגיה, אחר כך נומרולוגיה, קריאה בכף יד, קלפים מעשרות סוגים שונים, שימוש בכדור בדולח ומה לא.

כשבגרתי טיילתי בעולם, ולמדתי באפריקה שימוש בעצמות לראיית הנסתר, בסקוטלנד קריאה בקפה, ערכתי סיאנסים עם גדול המדיומים דאז, למדתי לקרא באבני הרונים, בעשן של קטורת, בלהבת נרות, באותות מן הטבע… עסקתי ביעוץ רוחני פרטני במשך 10 שנים, בהם למדתי יותר מכל מהמפגש עם אנשים. מבין השיטות בהן השתמשתי – אהבתי מכל את קלפי הטארוט.

איני יודע אם זה בשל ההסטוריה העתיקה והמסתורית שלהם, הדימויים מעוררי ההשראה והאינטואיציה, הפריסות המגוונות, או היכולת לקבל באמצעותם תשובה אמינה כמעט לכל שאלה. מן הסתם - נראה שמכל הטעמים הללו יחדיו – הקלפים משמשים אותי כבר 22 שנים כדרך המלך אל הרשומות האקאשיות, אל המקום בו נמצא כל הידע, ונעשות ההצלבות...

לא ידוע לנו הרבה על מקורם של הקלפים. הם "הופיעו" באירופה במאה ה- 14, כאילו הונחו שם באישון לילה על ידי המדריכים הרוחניים של האנושות. ישנן רק השערות בדבר שמם ומקורם. רבים בדעה שמקורם מצרי, ושמקור שמם הוא "טא-רוס", כלומר – "הדרך המלכותית" במצרית עתיקה. אמר פרויד שהחלום הוא דרך המלך אל תת המודע. אין ספק שהטארוט הוא דרך המלך אל תת המודע הקולקטיבי. השערות נוספות קושרות את הטארוט לאבירים הטמפלריים, לכתות גנוסטיות ועוד. אחת ההשערות בדבר שמם גורסת שהמילה טארוט, כשהיא נאמרת מהסוף להתחלה - יוצרת את המילה "תורה" (בצרפתית האות האחרונה לא נשמעת).

מאז ועד היום שימשו הקלפים למתן יעוץ והכוונה רוחניים. כל אחד מ- 78 הקלפים המרכיבים את החפיסה מציג דימויים מעוררי השראה. החפיסה נחלקת ל- 2 חלקים. האחד מכונה "הארקנה הראשית", ומונה 22 קלפים ממוספרים, בעלי שמות מסתוריים כמו "המגדל", "הקוסם", "הכוהנת הגדולה", וכמובן "השוטה", שהפך להיות הג'וקר בחפיסה המודרנית.

החלק השני של הקלפים מכונה "הארקנה הקטנה", ומונה 56 קלפים. מפתיע שלמרות היותו החלק הגדול יותר של החפיסה הוא מכונה "הארקנה הקטנה". עם זאת – כוונת המשורר אינה למספר הקלפים כי אם לעוצמת הסמלים שעליהם. הארקנה הקטנה מחולקת בעצמה ל- 4 סדרות, המכונות בשמות מטות, גביעים, חרבות, ומטבעות. בכל סדרה 14 קלפים, הכוללים 10 קלפים ממוספרים, ועוד 4 "קלפי חצר". קלפי החצר הם מלך, מלכה, אביר, ונסיך. הארקנה הקטנה היא ההורה של חפיסת הקלפים המודרניים, בהם הפכה סדרת המטות לתלתנים, הגביעים ללבבות, החרבות לעלים, והמטבעות ליהלומים. החפיסה המודרנית איבדה קלף חצר אחד – האביר, בכל אחת מ- 4 הסדרות. יש האומרים שזה מכיוון שמשמעותו של האביר רוחנית ועמוקה מדי בשביל משחק. זו אולי גם הסיבה שהארקנה הגדולה לא הפכה חלק מחפיסת המשחק המודרנית.

כיצד נערך היעוץ באמצעות קלפים

לפני שיוכל לקרא בקלפים - לומד היועץ את משמעותם של כל 78 הקלפים. יש יועצים המפרשים באופן שונה קלף היוצא "הפוך", כלומר כשראשו כלפי מטה.

בכל מקרה – מציג הנועץ בפני היועץ את הדילמה שלו, או הנושא המעסיק אותו. אז טורף היועץ את הקלפים, ונותן גם לנועץ לעשות זאת. יש יועצים הנוהגים ליצור "מניפה" מהקלפים, ולתת לנועץ לבחור מהם את הקלפים שישמשו לפריסה המתאימה לשאלה שנשאלה.

פריסה היא צורת סידור ספציפית של הקלפים, החוזרת באותו אופן בדיוק בכל פעם. כמובן שרק צורת הסידור קבועה: הקלפים היוצאים בכל פעם שונים. לדוגמא – אם נתייחס ל"פריסה הקלטית", שהיא פריסת הטארוט הידועה ביותר, הקלף הראשון היוצא בפריסה תמיד מתאר את הדברים המסייעים לנועץ, בעוד הקלף השני, אותו מניחים בהצלבה על הקלף הראשון, מתאר את הדברים המפריעים לו. כדי להמחיש את הדרך בה מפורשים הקלפים ביחס למקום בפריסה בו הם נמצאים – אביא שני מקרים הלקוחים מיעוצי קלפים שערכתי לאחרונה. נועצת אחת התקשתה ליצור קשר עם ילדיה הקטנים. היא העדיפה להתרכז בעבודתה, ולהשאירם עם מטפלת. עם זאת היא חשה אשמה, בגללה הגיעה ליעוץ. בפריסה הקלטית שערכתי לה היא קיבלה את קלף "השוטה" במקום הראשון. משמעות הדבר עבורה היתה שהיא צריכה לאמץ צורת ראיה נאיבית על מנת להיות מסוגלת להתחבר אל ילדיה, כדי לראות את העולם מאותה נקודת השקפה ממנה הם מתבוננים על המציאות. כלומר – ה"שוטה" כאן ייצג כוח מסייע, היות ויצא במקום הראשון. לעומתה – נועצת אחרת ביקשה לברר כיצד עליה להתייחס לבעלה הבוגדני. היא קיבלה את אותו קלף – השוטה – אבל במקום השני. משמעות הקלף כאן היא שתמימותה של הנועצת לאורך השנים, המתוארת על ידי השוטה, עמדה לה לרועץ, היות והמקום השני מתאר תמיד מה שפועל לרעת הנועץ.

רב האנשים סבורים שהיכולת להעניק יעוץ רוחני היא "מתת" מלידה, ושרק יחידי סגולה מסוגלים לעשות זאת. המחקר הפאראפסיכולוגי בן ימינו מראה דוקא אחרת: נראה שכל אדם מסוגל לפתח את יכולתו העל חושית. גם הנסיון מראה שכל אדם יכול ללמוד להשתמש בקלפים ביעילות על מנת לערוך קריאות יעוץ רוחניות. יותר מכך – עצם השימוש בקלפים מפתח את היכולות העל חושיות הרדומות הקיימות בכולנו, ומחדד את האינטואיציה.

ירון זפרן הוא דוקטור לפסיכולוגיה טראנספרסונלית, מחבר ומרצה בינלאומי, ומן המורים הרוחניים המובילים בישראל. לירון יכולות על חושיות שפיתח מגיל צעיר. במשך 22 שנים למד ויישם שיטות ליעוץ רוחני ותיקשור. במסגרת "האקדמיה ללימודים רוחניים", אותה הוא מנהל, הוא מציע קורסים חוויתיים לתיקשור וליעוץ רוחני בקלפי הטארוט, המשמשים גם כהכשרה מקצועית 03-7398573. http://www.zafran.co.il/.

 כתבות נוספות:
כתבות נוספות :
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2018, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות