בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
עבודה וכסף

לפתוח עסק משלך
---------------------
לפתוח עסק משלך נשמע כמו חלום מתוק ומבעית כאחד...צריך "לשים את המטרה" כדי שתוכל לדעת לאן לכוון...רק כך אפשר לכבוש יעדים כי הרי תמיד יהיו בדרך "עיכובים" ...
גם האימפריה הגדולה ביותר מקורה ברעיון אחד. כולנו בוודאי מלאים רעיונות כרימון אך השאלה הרלוונטית היא מי באמת מעז/ה? מי יכול/ה לקום ולתרגם את החלום למציאות?
למרות הדרך הארוכה, ואני לא רואה קושי אני רואה דרך!
בהחלט לא הכי חלקה אבל דרך של צמיחה , של היכרות עם עצמך בזמן לחץ או משבר ולמידה של הכוחות העצומים הטמונים בך.

לפתוח עסק משלך נשמע כמו חלום מתוק ומבעית כאחד.
אנו נמצאים בעידן בו התעשייה מתפתחת במהירות שיא, ואם לשנייה לא נהיה מעודכנים יבוא הבא בתור ויעקוף אותנו בלי למצמץ צריך "לישון עם עיניים פקוחות ועם יד על ההדק" אבל בחיים זה הכי מעניין ככה. נכון שאפשר להיות נורא באנאליים לעבוד משמונה עד חמש להחתים כרטיס יפה ולחכות לפנסיה. אבל אני מדברת למעיזים שבינינו לאלו שיודעים מה הם רוצים ויודעים שהם מסוגלים והולכים על כל הקופה. כשאתם פותחים עסק עצמאי אתם בעצם פותחים עוד בית.
עוד "משפחה" שצריך לדאוג לה כי הרי לעובדים אנחנו דואגים כמו לילדים וחשבונות צריך לשלם וכן, לפעמים יש גם שותפים....
המילה אסרטיביות נורא אופנתית בימינו כולם מציעים לך להיות אסרטיבי/ת, קשוח/ה ועוד. במיוחד כשאתה חדש בשוק.

בעולם הזה לא צריך מרפקים לפעמים צריך גם דוקרנים! אבל מסוג שונה כי אצלנו הם מתבטאים באמנות התקשורת והיכולת לפתור משברים באמצעות תקשורת היא מדהימה.
אני מציעה לך לעזוב שטויות ולהיות מקצוענ/ית וזה מכסה את הכול.

לפני כל התיאורים של למה ואיך הרעיון הוא נורא פשוט אם תעשו את מה שצריך כמו שצריך על הדרך הטובה ביותר תכסו באופן אוטומטי את כל השאר. כשאת/ה עושה משהו במקצוענות אמיתית אין סיכוי שזה לא יביא הערצה, כבוד, עסקים, ועדיין לא הזכרתי את הסיפוק העצום שמגיע בסוף היום כשאת/ה יודע/ת שהכול מתוקתק.
המרדף אחרי כבוד לא יביא אותו אבל התוצאות בשטח יביאו בלי מאמץ. לכל עשייה יש תוצאה ועדיף להתעסק בעיקר מאשר בתפל אני רואה לפעמים מרדפים מגוחכים אחרי תהילה כאשר אין דבר לזקוף מבחינת עשייה.
אז איך בכל זאת לעשות? נשמע כאילו נפלתי מענן ובאתי למכור זהב בחינם אך המציאות פשוטה הרבה יותר.

לפני שהתחלתם את העבודה ה"יצרנית" עליכם להגדיר מטרות ברורות ומדויקות. צריך "לשים את המטרה" כדי שתוכל לדעת לאן לכוון.
כדי להשיג יעדים צריך לדעת קודם מהם וזה אומר לדמיין תמונה של איך את/ה רוצה שהעסק ייראה בעוד חמש שנים. לדוגמא: משרד ענק מעוצב עי'' הארכיטקט הטוב ביותר אמנות על הקירות וחיוך גדול בדרך אל הבנק.
כן חברים , זה אולי נשמע לא מציאותי אבל אני בדעה שהכול אבל הכול בר ביצוע מה שצריך עבור זה זה סה"כ נחישות והתמדה.
ברגע שהגדרתם לכם תמונה אידיאלית יש כיוון. מטרה ברורה היא כיוון מצוין ללכת לקראתו. זה אומר ללכת כמו עיוורים ולראות רק את המטרה רק כך אפשר לכבוש יעדים כי הרי תמיד יהיו בדרך "עיכובים" אך החכמה היא לא לתת להם לעכב יותר מידיי להיתקל בבעיה ובאותה נשימה למצוא את הפיתרון האידיאלי עבורה וכך להתקדם.
להכין מערכת צעדים מפורטת של צעד אחר צעד עד המטרה הסופית.
כשעובדים לפי מערכת צעדים ומסמנים "וי" על כל צעד שבוצע מקבלים תמונת מצב לגבי ההתקדמות לעבר המטרה וכך יש בקרה על כל המתרחש.
הנוסחה היא פשוט לעשות הכול אבל הכול כמו שצריך. להתחיל משהו ולסיים על הצד הטוב ביותר אם זה פרויקט ענק או מתן שירות ללקוח זעיר כולם חשובים ואצל כולם ללא יוצא מין הכלל נתון המוניטין שלך ועל אחריותך לשמור עליו אצלם.
כשאני אומרת מקצוענות הכוונה היא להתמקד בפרויקטים מתחילתם ועד סופם כולל הכול מאלף ועד תו. לפעמים אנו מתחייבים לפרויקט מסוים בשיא ההתלהבות וכשמגיעים לפרטים הטכנים הלא כל כך מעניינים מתחילה השגרה לבצבץ ,ההתלהבות דועכת והפרויקט אולי מבוצע אבל לא תמיד על הצד הטוב ביותר כמו שאנחנו באמת מסוגלים.
להיות בעל/ת עסק זה להתחבר ישירות לכאב ראש אבל גם להצלחה, לידיעה המשכרת הזו שהכל בזכותכם ושכל מה שבניתם נוצר מתוך מקצוענות בלי קיצורי דרך וטובות...

המיקוד מתבקש כאשר מגיע השלב בו ההצלחה באמת מוכחת וקיימת בשטח אז חברים מתחילה העבודה הקשה ביותר. מין דרך שמזכירה לי דיאטה ירדנו במשקל ועכשיו צריך לשמור, השגנו את ההצלחה ועכשיו צריך לשמור עליה מכל משמר כאן מתחילה המשימה שבעיניי לא חייבת להיות כל כך קשה רק מאוד ממוקדת ומחושבת להביט לאחור ולסמן את כל אותן פעולות מוצלחות אשר הביאו למצב המדהים ולחזק אותן בין אם מדובר במשמעת שהטלתם על עצמכם ( בלי בזבוזי זמן מיותרים, יותר פגישות, פתיחת יותר קווי תקשורת וכו'...).ובין אם מדובר בדרך פעולה מיוחדת שפיתחתם ואשר הביאה למצב הנוכחי.
חשוב מאוד "לא להירדם בשמירה" זכרו שעל כל טוב יכול לבוא יותר טוב ויותר הרבה וזה בעצם המשחק היומיומי שלנו ובגלל הנכונות לאתגרים ויכולת העמידה בלחצים הגעתם לשלב בו אתם מוכנים לפתוח עסק עצמאי והאחריות אמנם עצומה אך מתגמלת באותה המידה.למאגר המידע לחצו
מאת:יעל לוטן
באדיבות: נשים.ביז
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות
 
  תגובות  
  כל הכבוד!
רן   - ‏03/‏06/‏2007 14:39 
1.
 
יוני   - ‏07/‏07/‏2008 07:11 
2.
  אני איתך
עדי   - ‏27/‏07/‏2008 12:56 
3.
  עצה לפתיחת עסק
נעמי   - ‏04/‏07/‏2008 10:23 
4.
  לפתוח עסק
שלום   - ‏19/‏01/‏2011 22:24 
5.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות