בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
תרופות

סיפור הצלחה
04.01.07
היה צפוי שלבני יהיו קשיים בהיכנסו למערכת החינוך הנורמטיבית, שיהיה קשה ביותר ללמדו משימות פשוטות כמו לשבת בכיתה חמש שעות ולהקשיב לדברי החוכמה שמניבה המורה.מאת : חדווה הר משי
בעבר, כתבתי מאמר על חווית הפגישה עם נציגת בית הספר, בה מייעצים לנו ההורים לגשת באופן בהול לנטילת תרופה כדי לרכז את הילד, כדי להיטיב עמו, שהרי המטרה העיקרית בבית הספר היא לחוות הצלחה כתוצאה מלימודים. הרצון של המערכת לשלב את הילד יכול להיות רצון אמיתי וכן, אך את הפתרונות העיקריים המערכת אינה יכולה לספק. כל שאכתוב במאמר הנוכחי הוא פרי ניסיוני האישי. אני כאם דאגתי למצוא תחליפים למצוקות ולמהמורות שבהן נתקל בני הקטן. יכול להיות שהצלחתי למצוא את שביל הזהב, שביל שבו אצטרך לתמרן לאורך שנים, לנייד את הנקודות שעליהן יוכל בני להישען כל אימת שתופענה המהמורות הללו לאורך שנותיו במערכת החינוך.

ראשית אני חייבת להודות - בראשית דרכו של בני בבית הספר לא מצאתי לנכון לרוץ באופן מיידי בכיתה א` לאבחון לליקויי למידה. חשבתי שהאבחונים המוקדמים שערכנו בתקופת ילדותו יספיקו לעת עתה. בכיתה ב` כאשר גילינו שאין פתרון וחייבים למצוא מהן הסיבות לאי יכולתו לתפקד בקבוצה הלומדת ניגשנו לאבחון. ואני משנה את הגוף לרבים כי טיפול בילד בעל לקות למידה הוא טיפול מערכתי של שני ההורים כולל הילד, ואף המשפחה כולה צריכה להירתם לעזרת הילד המתקשה בלימודים. כאשר גאו דיווחים מבית הספר על התנהגות בלתי נורמטיבית, התנהגויות שאפיינו מצוקה וחרדה של ילד קטן אשר אינו מסוגל להשתלב במשימות הפשוטות בבית הספר כמו: כתיבה, העתקת משימות מן הלוח, קריאה בקצב המתאים לשאר ילדי הכיתה ופתרון של בעיות מתמטיות. הוא היה נכנס למצבי הלם - כך אקרא לזאת - על פי הדיווחים מבית הספר היה נשכב על הרצפה והתופעה של גמגום החמירה. קשה היה לנו כהורים לשמוע על המצוקות שהלכו והחמירו, חשבנו לעצמנו שאולי צודקים במערכת החינוכית כאשר מדרבנים אותנו לתת טיפול תרופתי. ניסינו לבדוק בקרב המומחיםעד אשר הגענו למאבחנים הנכונים, לתומכים המתאימים - עד אשר באה ההצלה לנו ולבננו הקטן.
היום אני אומרת לעצמי שלעת עתה אני יכולה להיות רגועה. מידת ההצלחה של בני הולכת ומשתפרת והיא הולכת ומשתפרת בזכות התמיכות שהענקנו לו. כיצד הגענו לתמיכות הללו? אי אפשר להתעלם מהכוחות המקצועיים שמלווים אותנו מחוץ לבית הספר, וכן גם בבית הספר. הטיפול הנכון בילד לקוי למידה, כפי שכתבתי קודם לכן, הוא טיפול מערכתי המקיף מעגלים שונים.

אין ביכולתי לפרט את כל התהליכים שעברנו עם בננו, אבל אני יכולה לומר דבר אחד - מה לא רצינו שיהיה. לא רצינו שירגיש חריג, ולא רצינו שירגיש דחוי, ולכן שאפנו להביאו למצב שבו הוא משתלב בסביבה הלימודית ומשתלב מבחינה חברתית עם ילדי כיתתו. אני לא אלאה אתכם באבחון המקיף שערכה לו ד``ר נויה ספקטור, מומחית לליקויי למידה, ולא אלאה אתכם בהגדרות המשונות שהיא הגדירה את בננו.

האמת, שכאשר קיבלנו את תוצאות האבחון שקענו במרה כל כך שחורה שגרמה לי לבכות עד כמה יכול הטבע להתעלל בילד שנראה כל כך יפה, וכל כך רוצה ללמוד ואף על פי כן יש לו קשיים בלתי מתקבלים על הדעת לגילו. כדי לא לטעות לא ארשום את התחומים שבהם נערך האבחון, אולם הוא כלל סדרה של מבדקים שהתמקדו בבעיות הלמידה הספציפיות של בננו.
לא הלכנו למערכות התומכות המקובלות, ויש מערכות שלא אנקוב בשמן. המאבחנות שם הן לא תמיד מאבחנות שיכולות לתת את כל ההקלות להן זקוק הילד, ולאחר מכן צריך לפנות לפסיכולוג כדילקבל אישור על ההקלות אותן הם נותנים. מצאנו שלנויה יש את הכישורים המתאימים בשל היותה גם פסיכולוגית וגם מאבחנת ליקויי למידה.

ד``ר ספקטור רצתה להמשיך לטפל בבננו באמצעות שיטת הקריאה הייחודית שלה. החלטנו לנהוג על פי המלצותיה ובתנאים שאנו הצלחנו למצוא. לנויה הייתה המלצה שהאירה את עינינו, היא הפנתה אותנו למכון המטפל בקריאה בשיטה אודיו פונטית, כך נדמה לי שקוראים לה. הילד יושב ומקשיב לצלילים עד אשר הוא מתחיל לקרוא בכוחות עצמו. וכך הגענו לד``ר שרי שניידראת שרי הכרנו מראשית דרכה, וטוב שניתן לחזור אליה
ולמצוא פתרונות בדרך שהיא מעניקה למטופליה. גם שרי מאמינה בטיפול המערכתי, שרי מגיעה בעצמה לבית הספר ומעניקה עצות והדרכה לצוות החינוכי.< בקצרה על שיטתה של ד``ר שרי שניידר מתוך אתר מרכז קורן
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  הרטלין הזה הורס את הילדים עזבו את ילדי האינדיגו
הם לא צריכים את זה כאלה הם   - ‏06/‏01/‏2007 20:50 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות