בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
אופנה וסטייל

אופנת האבנים המשובצות
-----------------------------
בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה של שינויי בטעמיי הצרכנים ובעיקר הצרכניות הרוכשות תכשיטים ותכשיטי זהב בפרט
בעוד שבעבר הלא רחוק נשים העדיפו תכשיטים קטנים וסולידים ללא משמעות מיוחדת, היום נשים בוחרות תכשיטים עם אבן דומיננטית בהתאם לאופיים ולתחושותיהן. הצרכניות היום מתאימות את האבן המשובצת בהתאם לחודש שבו הן נולדו או בוחרות באבנים בעלות סגולות מיוחדות, נפשיות או פיזיות, המסייעות להן.

על מנת לסייע בכך נסקור מספר אבנים מרכזיות הנפוצות בחנויות התכשיטים השונות. חשוב לציין בהקשר זה כי ניתן לבקש במרבית החנויות שיבוץ של אבן אחרת וכך להתאים את האבן על פי תחושותיכם ורצונכן.

אבן גארנט
אבן זו מתאימה ליילידי ינואר ושמה נובע מעץ פרי שצבעו אדום כהה. זוהי אבן עוצמתית בעלת תדר גבוה ועובדת בעיקר בנושאים פיזיים. אם כי ניתן להשתמש בה גם בנושאים מנטליים. יתרונה הוא בתפוצתה הרחבה, ובמחירה שאינו גבוה. אבן זו הייתה אחת מאבני החושן. בתנ"ך היא מכונה אבן ה"נופך" ומזוהה עם שבט יהודה. לאבן זו מיוחסת יכולת לספיגת אנרגיות שליליות מהמשתמש בה, ולכן חשוב להקפיד לנקות אותה כשמשתמשים בה הרבה.
אבן זו מסוגלת לעורר בצורה חזקה מאד את ההשראה והיצירתיות ולחבר את המשתמש בה ל"מוזה". אבן זו מעוררת את הצ'קרות הראשונה והשנייה, וניתן להשתמש בה גם לחיזוק המוטיבציה. מיוחסת לאבן זו היכולת להפיג מצבי רוח קשים והיא עשויה לתרום לשיפור מצב הרוח. כשמשתמשים בה על צ'קרה ראשונה ושנייה היא מתפעלת באופן עקיף גם את צ'קרת הגרון ועל ידי כך מחזקת באופן עקיף את יכולת הביטוי.
ברמת ההשפעה הפיזית, אבן זו עובדת על טיהור הדם, תנועה והמרצה. לכן מאד טובה במקרים של מחזור חודשי לא סדיר. אבן זו טובה מאד גם לחולשה של מערכת הפריון, אבן זו משפיעה על היצירה בשכבות רבות. אבן זו גם מסייעת מאד בכאבי גב תחתון על ידי טעינה והמרצה של הדם. תכונה זו מאפשרת גם להגביר את התשוקה.

אבן אמטיסט
אבן זו מתאימה ליילידי פברואר וזו אחת האבנים המוכרות והאהובות ביותר. הרבה אנשים שנמצאים בתחילת דרכם הרוחנית מתחברים אליה. הצבע שלה נע החל מסגול עמוק וכלה בלבן שקוף בעל גוון סגול. אבן זו נחשבת לאבן של העין השלישית. יתרון האבן הוא בתפוצתה הרבה ובקלות להשיגה, ולכן גם מחירה אינו גבוה. פירוש שמה הוא "לא שתוי" כשהמקור הוא בשפה היוונית. אומרים על אבן זו שאם שמים אמטיסט בתוך אלכוהול, היא מנטרלת את השפעתו ולכן הלוחמים היוונים ביוון העתיקה נהגו לשתות יין בגביעים מאמטיסט לפני צאתם לקרב. סיפור זה נפוץ גם לגבי אבירי השולחן העגול שיצאו למסעות הצלב.
אבן זו מתאימה לשימוש במצבים מנטליים של עייפות יתר ותשישות, ומיוחסת לה יכולת מצוינת להקלת מתח וכאבי ראש חרדתיים, מאחר והיא מרגיעה את החרדות שגורמות למיחושים אלה. אבן זו מסייעת לנדודי שינה וכן לסובלים מסיוטים כרוניים. יכולתה להרגיע כעסים ממורכבתה מצבעים של אדום וכחול. הצבע הכחול נחשב כצבע נגדי וממתן לאנרגיה האדומה שהיא אנרגיה של פעולה ובשעת כעס יש לנו ממנה עודף.
ברמה הפיזית אבן זו מרגיעה כאבים כגון, עקיצות כואבות ורעילות. ביכולת אבן זו לפוגג את הרעל והכאב. אם ישנן עקיצות ניתן לעשות אמבטיה של מלח ולצרף את האמטיסט.


אבן סיטרין
אבן זו מתאימה ליילידי נובמבר ושמה נובע מהמילה הצרפתית למילה "לימון" (Citron). מייחסים לאבן זו יכולת לעזור לתהליכים של עיכול והטמעה, פיזיים ונפשיים. אבן זו ידועה ונפוצה במיוחד כ"אבן השפע". ניתן לראותה בקופות רושמות, ארנקים, ועל גבי שולחנות של מנהלים בכירים. היא תסייע לנו למשוך אלינו את העושר הגשמי הקיים על פני האדמה. אבן זו מחזקת את הגוף, את הנפש וגם את ההילה, היא מאפשרת טובה להסתגלות, ותתאים בין היתר למצבי אלרגיה למזון השייכים לצ'קרת הטבור.
האנרגיה של אבן זו מקילה על היכולות לעבד נתונים ולראות את הדברים בפרופורציה הנכונה. היא מאד עוזרת לנו להבהיר את המחשבות ומסייעת ליכולת להתבטא בצורה ברורה. אבן זו טובה מאד גם לבעיות ריכוז אצל ילדים וכן לאנשים שבעבודתם עומדים מול קהל. היא מסייעת גם לאלו בינינו שצריכים להתכונן לבחינה או ללמוד בכלל, מאחר וביכולתה לחזק את כושר הריכוז, צלילות המחשבה והזכרון. באבן זו נבחר להשתמש במידה ונרצה לבטא את עצמנו באסרטיביות. הסיטרין מאפשרת לעשות עיבוד ולברור את העיקר מהטפל, גם בנושאים פיזיים (כגון, מערכת העיכול), וגם בנושאים נפשיים ומצבים מנטליים שונים. היא מחזקת את היכולת שלנו להסתכל, להתמקד בדברים שחשובים לנו וליצור סדרי עדיפויות. אבן זו משרה תחושה של עוצמה וכח. באופן כללי זוהי אבן שתומכת במצבים של חוסר בטחון וחוסר-אסרטיביות.
ברמה הפיזית אבן זו יכולה לסייע כאשר ישנו חוסר איזון בצ'קרת הטבור הגורם לבעיות פיזיות כמו בעיות עיכול, זיהומים בכליות ובשלפוחית השתן ועצירות. אבן זו מסייעת גם לבעיות המופיעות בכמה מישורים במקביל, למשל: בעיות עיכול ועצירות. תופעות אלו יכולות להעיד על קושי להסתגל להפרעות חיצוניות ושינויים מהותיים בחיים. במקרים מעין אלה סיטרין היא האבן המתאימה ביותר לחיזוק הגוף והנפש גם יחד.
 
 
 

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות