בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
פוריות ופריון

סליל ה ESSURE
05.11.06
–פריצת דרך טכנולוגית למניעת הריון -אושר לשימוש בישראל.
באדיבות: האתר להיות בריא

טכנולוגיה חדשה למניעת הריון המבוססת על הכנסת סליל לכל אחד מפתחי תעלת החצוצרה, מהווה פריצת דרך טכנולוגית במניעת הריון בלתי רצוי.

טכנולוגית ה-ESSUREמאפשרת מניעת הריון באופן קבוע לכל החיים ואין צורך להוציאה או להחליפה. תהליך הכנסת סליל ה"אשור" לפתחי החצוצרות פשוט יחסית ויכול להתבצע בקליניקה ואינו צורך אשפוז. הכנסת ה"אשור" מבוצעת במרפאה, אינה מצריכה הרדמה כללית ורק לעיתים רחוקות מבקשות המטופלות חומר אלחוש. זמן ההכנסה הממוצע הוא כשמונה דקות וההכנסה נעשית באמצעות היסטרוסקופ שזהו צינור אופטי בקוטר חמישה מילימטר שמאפשר לרופא לראות את חלל הרחם ולאתר את פתחי צינור החצוצרה אליו . עד היום לא נצפה אף הריון בנשים שעברו תהליך של הכנסת סליל ה"אשור" במשך חמש שנים של מעקב אחרי ההכנסה. הכנסת ה"אשור" מתבצעת בפרוצדורה מהירה ללא פתיחת בטן, ללא צלקות, בלי אשפוז והחלמת הפציינטית מיידית . הכנסת ה"אשור" מהווה תחליף אידיאלי גם לנשים המועמדות לניתוח קשירת חצוצרות. יתרון נוסף לסליל ה"אשור" שאינו מכיל הורמונים. טכנולוגית סליל ה"אשור" מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי החל מנובמבר 2002 ומאושרת על ידי המנהל האירופאי החל מפברואר 2001. כיום בעולם הוכנסו מעל ל-50,000 סלילי "אשור" בעיקר בארצות הברית, אירופה ואוסטרליה.

כיצד עובד ה"אשור"?

ה"אשור" יעיל מבחינת מניעת הריון כמו קשירת חצוצרות. הכנסת ה"אשור" גורמת לחסימת תעלות החצוצרה ובכך מונעת הפריה של הביצית עם הזרע. סליל ה"אשור" מוכנס דרך הנרתיק באופן טבעי ואינו צורך פתיחת בטן כפי שמתבצע בניתוח קשירת חצוצרות. סליל ה"אשור" מיוצר מהחומר ניטינול. חומר זה ידוע כבר תקופה ארוכה כבטוח מאוד בשל הניסיון הרב שמשתמשים בו בסטנטים המיועדים לתחום הקרדיאלי. בעת השתחררות סליל ה"אשור" הוא מקבל את צורת התעלה סיבי הפוליאתילן המצויים בתוך סליל ה"אשור" משרים צמיחה של רקמה בתוך הסליל ומחוצה לו וחוסמת את החצוצרות באופן קבוע. תהליך הגדילה אורך כשלושה חודשים. במהלך תקופה זו יש להמשיך ולהשתמש באמצעי מניעה נוסף.

כיצד מתבצע התהליך?

לפני הפעולה נותנים למטופלת טבלייה של תרופה אנטי דלקתית על מנת להרפות את אברי האגן. את סליל ה"אשור" מכניס רופא נשים מומחה בעזרת צנתר מיוחד חד – פעמי דרך הנרתיק לרחם. לפני ההכנסה מוודא הרופא שהוא מזהה את שני פתחי צינורות החצוצרה בעזרת ההיסטרוסקופ. המטופלת יכולה לראות את התהליך במסך טלוויזיה בדיוק כפי שרואה אותו הרופא בזמן אמת. תמיסת מים פיזיולוגית (סליין) מוזרמת לחלל הרחם על מנת לשטוף אותו ולאפשר זיהוי של פתחי תעלות החצוצרה. הרופא מכניס את סליל ה"אשור" לתוך תעלת החצוצרה באמצעות הקטטר ובעת משיכת הקטטר בחזרה סליל ה"אשור" נשאר במקום. אותו תהליך מבוצע גם בפתח השני של תעלת החצוצרה. בעת השתחררות סליל ה"אשור" הוא מקבל את צורת התעלה. התהליך כולו אורך כשמונה דקות. המטופלת מורשה לצאת ולהמשיך את פעילויות היום לאחר מנוחה קצרה במרפאה. בתום שלושת החודשים חשוב לוודא שה"אשור" נמצא במקום הנכון באמצעות צילום רנטגן רגיל של הבטן או בדיקת אולטרא סאונד ואז אפשר לסמוך על סליל ה"אשור" שימנע הריונות בלתי רצויים באופן קבוע. במקרה של ספק חשוב לבצע בדיקות נוספות על מנת לוודא את אטימות תעלות החצוצרה. מבחינת המטופלת בעת הכנסת ה"אשור" תהיה תחושה הדומה לקבלת מחזור.

מה בין קשירת חצוצרות לטכניקת הכנסת סליל ה"אשור" ?

ניתוח קשירת חצוצרות מבוצע כיום באמצעות לפרוסקופיה. פעולה זו דורשת שבעה ימי מחלה בעוד ה"אשור" אינו דורש אשפוז ומיד לאחר התאוששות קצרה מתום התהליך המטופלת משוחררת לצאת לעיסוקיה. ניתוח קשירת חצוצרות מבוצע בהרדמה מלאה על כל הסיכונים וכן מחייב פתיחת בטן המשאירה צלקת בגוף האישה. זמן ההחלמה מניתוח קשירת חצוצרות הוא ללא ספק ארוך יותר.

מתי כדאי לבצע את תהליך הכנסת סליל ה"אשור"?

התקופה האידיאלית לבצע את הכנסת סליל ה"אשור" היא בתום המחזור על מנת לוודא שהמטופלת לא הרתה ולאפשר לראות בצורה הכי ברורה את חלל הרחם ופתחי החצוצרה.

האם סליל ה"אשור" מפריע למהלך החיים?

לא. סליל ה"אשור" אינו גורם לא לכאבים ולא לחוסר נוחות, למעשה הוא אינו מורגש כלל.

האם תהליך המחזור הווסתי מפסיק כתוצאה מהכנסת סליל ה"אשור"?

תהליך המחזור הווסתי לא מפסיק כתוצאה מהכנסת ה"אשור". חשוב לזכור שאין התערבות הורמונאלית בתהליך ולכן המחזור הווסתי מופיע באופן טבעי, בדימום נורמלי כפי שמופיע ללא לקיחת אמצעי מניעה כלל.

האם הכנסת סליל ה"אשור" משפיעה על תחילת גיל הבלות?

לא. אין שום השפעה על התהליך ההורמונאלי הטבעי, לכן גיל הבלות יופיע באותו אופן כפי שהיה מופיע ללא הכנסת ה"אשור".

האם ניתן להוציא את ה"אשור" בגיל הבלות?

לא. הסליל הופך להיות חלק מהחצוצרה ואי אפשר להוציא אותו.

האם סליל ה"אשור" גורם לתופעות לוואי?

לא. תופעות כמו שינוי במצב – הרוח, עלייה במשקל האופייניים להשפעות הורמונאליות אינם מתרחשים במקרה זה היות וה"אשור" אינו גורם לשינויים הורמונאליים בגוף.

מה קורה לביציות?

מכיוון שתאי זרע אינם יכולים להגיע להפרות את הביציות הן מושמדות כל חודש בידי הכדוריות הלבנות.

האם יש סיכון להריון חוץ רחמי?

עד כה לא נצפה אף הריון חוץ רחמי לנשים שהושתל בגופן סליל ה"אשור".

לפרטים ניתן ליצור קשר באמצעות הטופס המצ"ב

למידע נוסף על ESSURE

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  היכן ניתן להשיג את ההתקן?
נילי   - ‏09/‏11/‏2006 19:21 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות