בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
חגים ומועדים

מה זה הושענא רבה?

סוכות- על הושענא רבה וסגולותיה לשינוי הגורל,מאת- דבורה קרולינה חזן- מייסדת בית אושר המרכז הבינלאומי ללימודי הילינג וקואוצ'ינג ממקורות ישראל-כל הזכויות שמורות
ליל הושענא רבה, זהו ליל מסוגל ביותר אם לא לומר קריטי לחיים שלנו בשנה זו, ישנן כמה מועדים שלא חוזרים יותר מפעם אחת בשנה. מועדים קריטיים נקודות ציון ,שמשפיעות על כל השנה. אחת מרכזית שבהן זה הושענא רבה. על מה מדובר בכלל ומה מקור השם?

מקור בהשם הושענא רבה

ביום האחרון של סוכות ביום שאנו מארחים בסוכה "אושפיזין" את דוד המלך, זהו היום שנקרא הושענא רבה, מקור השם בנוי מחלקים. הושע נא' מה הכונה הושע נא? הכונה הושע 51 (זוהי הגימטריא של המספרים נא') כלומר ביום ה-51, אנו מבקשים מה': הושע תשועה רבה לנו. ביום הנא- ה-51. ממתי? מראש חודש אלול ועד 7 של סוכות- ליל הושענא רבה יש 51 יום.

?אלול נקבע כחודש הסליחות. למה וכיצד

היות וכאשר עם ישראל חטא בחטא העגל במדבר, משה רבינו שובר את לוחות הברית וטס ישר שוב להר סיני לבקש סליחה על עם ישראל. היום הזה שבו הוא חוזר להר סיני לבקש סליחה על חטא העגל, הוא ראש חודש אלול ולכן נקבע אלול כחודש הסליחות.

40 יום מבקש משה רבינו שה' ימחל לנו, ביום ה-40 נעטר ה' לבקשתו ואז הוא אומר למשה רבינו- "סלחתי כדבריך!" היום הזה , יום ה-40 מרגע עלייתו של משה רבינו שוב להר סיני הוא יום הכיפורים! היום שה' אמר "סלחתי כדבריך" ונקבע לדורות כיום כפרה, שבו יורדות 13 מידות הרחמים על כולנו, היום הכי מסוגל לכפרה. האנרגיה השולטת ביום זה היא של, רחמים גלויים ללא דינים כלל. ולכן לא שולטת עין הרע ביום כיפור.

בראש השנה אנו נכתבים למה שהולך לקרות לנו, ביום כיפור נחתמים החותם הפנימי, ובהושענא רבה יש את הגושפנקא הסופית, הוצאת הפסק דין מהכוח אל הפועל, אך בדרך כשהמלאכים רצים עם "מה שנחתמנו השנה", להעביר את זה "להוצאה לפועל" בשמיים, יש עוד אפשרות לערער ולשנות ולשפר את "פסקי הדין", זהו היום ה-7 של חג סוכות, ליל הושענא רבה, ולשם כך, ע"מ לשפר את פסקי הדין שנהיה כתובים לחיים הרבה יותר טובים מכל הבחינות, יש לנו את ליל הושענא רבה, שבו נשארים ערים כל הלילה ומתפללים.

?מה מתפללים

  1. תפילות מהלב בקול רם (ולא רק בלב פנימה) כי דיבור יוצר מציאות, וכל העולם נברא דך הדיבור ולכן עם הדיבור אנו יוצרים מציאות. על מה מתפללים? על הכל!!! עלינו, ילדינו, בני זוגינו, אהבה, פרנסה טובה וקלה, אהבה, שמחה, איזון, זוגיות, זרע בר קימא הכל... מתפללים גם על כל המכרים, חברים, הורים מורים, ועל כל עם ישראל כולו, שתהיה לנו שנה נפלאה, שנה גשומה, של משיח בא, של אהבה אינסופית בין איש לרעהו של שלום ושלוה, של מנהיגים טובים לאומה וכד'
  2. מתפללים את כל ספר משנה תורה שהוא ספר דברים, אותו כתב משה רבינו בעצמו.
  3. מתפללים תהילים רצי לחלק אותן ל-7 ימי השבוע ואחרי כל יום לקרוא חלק מהסליחות אותן קראנו בסליחות ובראש השנה ויום כיפור: "כתבינו בספר חיים" כתבינו בספר פרנסה טובה".. וכד, למעשה יש סידורים בהם יש תיקון הושענא רבה ובהם יש הכל.
  4. קוראים ולומדים מספר עין יעקב, אידרא זוטא, בזוהר וכד'.

ברוב בתי הכנסת בארץ יש שיעורי תורה כל הלילה מומלץ ללכת לשמוע חלק, אך עיקר העיקרים זה לא לשמוע שיעורים, אלא לנצל את הזמן הכי מסוגל הזה לגרום לעוד שינוי טוב לקרות, אחכ' בסוף שמיני עצרת שמחת תורה, נגמר הזמן המסוגל הזה לשינוי השנה הקרובה, וכל שינוי אפשרי תמיד, אך הרבה יותר קשה אחרי שנגמרו "הדיונים" בתיק שלנו ואין לנו אפשרות "לערעור".

שימו לב הגורל שלנו איננו "מונחת משמיים" איננו אקראי, הוא נכתב לפי המעשים שלנו, משפרים את עצמינו, משפרים את הגורל.

עם עלות השחר אפילו בנץ החמה, מתפללים שחרית של סוכות, ובסוף התפילה חובטים ברצפה 5 ערבות.

מה זה המנהג הזה לחבוט 5 פעמים 5 ערבות?

זהו מנהג הנביאים הראשונים , שהיו חובטים ערבות להוציא הקליפות, ולהמתיק דינים: אומרים -"חביט חביט ולא בריך" ואז חובטים ברצפה, עדיף בעפר ולא ברצפה מרוצפת ואם יש רק רצפה מרוצפת ניתן לשים קצת חול בה, וכל פעם שחובטים את הערבות (חובטים את כולם יחד ) מדמיינים אחת מ-5 אותיות- ם ן ץ ף ך, אותיות מנצפ"ך כשהן כתובות בתור אותיות סופיות ממתיקות דינים משנים את הצרות למתוקות.

אז חובטים את 5 הערבות 5 פעמים וכל פעם מדמיינים אחת מאותיות מנצפ"ך- כתובות כך: ם ן ץ ף ך. לפני זה אומרים כאמור: "חביט חביט ולא בריך"

נהניתם? תרם לכם? העבירו לכל החברים שתפו במייל, בפייסבוק בטוויטר בלינקדן וכו'

אוהבת מכל הלב :דבורה קרולינה (דבורה אור חיה) חזן מנכ"לית בית אושר

לוידאו על הסגולות של הושענא רבה לחץ כאן

לוידאו איך להפוך למטפל מומחה בריא מרויח ומצליח לחץ כאן

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2019, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות