בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
זוגיות

זוגיות במבחן

קנאות בחיי הזוגיות מתבטאת בחוסר יכולת של בן הזוג לקבל שינוי בבן/בת זוגו ומהווה עבורו חוסר באהבה או הזנחת הקשר הזוגי.
קיימות סיבות רבות מדוע איננו מסוגלים או מוצאים זוגיות או לחלופין שומרים על זוגיות קיימת. אחת הסיבות העיקריות שאני מאבחנת לעיתים קרובות הנה ראייה שלילית זוגית בחיים שמונעת מציאת זוגיות. ראייה זאת נגרמת מסיבות שונות שניתן לטפל בהן הן באופן עצמאי והן באמצעות גורם נוסף שיכול לעזור לנו להעלאות את המודעות הזוגית שלנו לרמות הנכונות ולתת לנו כלים להבין תהליכים קיימים ואלו שהיו בגלגול קודם. מודעות עצמית תוביל למצב של זוגיות מאוזנת. חשוב להדגיש שאחד היעדים שהנשמה שלנו הגיעה לעולם הנו מציאת זוגיות ועלינו לעזור לנשמה.
אחת השאלות השכיחות שאני נשאלת בעת ייעוץ והכוונה שאני עושה בתהליך תקשור היא בנושא זוגיות לדוגמא מתי אתחתן? מתי אמצא את הזיווג שלי? האם הזוגיות שלי תחזיק מעמד?
אולם עלינו לשאול את עצמנו מדוע בכלל צריכה להיות בעיה? מדוע בחור או בחורה רואים בעצמם כשלון זוגי? מדוע אנו בוחרים בראייה שלילית ולא חיובית בונה?

ראייה שלילית שמונעת קשר זוגי נובעת תחרות חברתית

התשובה לכך נובעת שעוד מגיל צעיר אנשים נמצאים בתחרות חברתית מתמדת ומחפשים אתגרים בחיים. חלקם מעמיד את הזוגיות כאחד האתגרים הקשים ביותר ואצלם קיימת תחושה ,לא ברור מדוע , שאני צריך להלחם למען הזוגיות שלי. התחושה הפכה לתודעה "שלילית" כבר בגיל צעיר בהבנה שיש מכשול שקיים בי שאינני מסוגל לעבור אותו . הסיבות לכך הן התנסויות חברתיות שליליות שמצטברות במהלך השנים והדוגמאות לכך הן : חוסר ביטחון בחברה, בחוויית הילד ובהמשך המתבגר המנודה, בדידות חברתית, חוסר בכלים מעשיים ליצירת חברה. גורמים אלו ונוספים מייצרים באדם צורך במלחמה ובהפעלת כוח על מנת להשיג את מה שלאחרים קל להשיג. צריך להבין שמלחמה מרחיקה ולא מקרבת את היעד.

נקודת ההנחה הבסיסית של אחד מבני הזוג שקיים מכשול בלתי נראה בי או סביבי – שאינו מאפשר תקשורת ביני לבין הסביבה כגון אנשים שמקשים עלי לקבל משהו כל כך חשוב כמו זוגיות. זוהי ראייה וחשיבה שלילית שעלינו להלחם בה מהיסוד.

חוויות שליליות ביחסי זוגיות
ראייה שלילית אחרת נובעת מחוויות בזוגיות שאנו חווים במהלך חיינו בתחום הזוגי שלעיתים מכילות אכזבות באהבה אולם עלינו לראות אכזבות כבסיס לבניית דווקא יחסים חדשים ולא דווקא לחסום יחסים עתידים. נוצרת חשיבה שלילית בעקבות חוויות הזוגיות והכאב שחוסמות ולא מלמדות לעתיד. לכן חשיבה שלילית מהוה בעיה ויש להלחם בה.פערים בין בני הזוג

ראייה שלילית נובעת גם מהפערים שקיימים בין בני הזוג שמגיעים לקשר הזוגי עם פערים רגשיים רבים בין בני הזוג. אנשים מרגישים שלא קיימת שפה משותפת בניהם ושהרמה הרגשית שונה מאוד. אין ספק שנדרשת עבודה משותפת להבנת הפערים ולהקטנתם. לשם כך נדרש מאיתנו לעבוד יותר על רמת המודעות ולהכין את התשתית המתאימה למימוש חייו. נדרשת ראייה חיובית שניתן לגשר על הפערים.

חוויות שליליות שמונעות מציאת זוגיות הכנת תשתית לזוגיות

עבודה עצמית משמעותה פיתוח יכולת המודעות האישית שלנו. במהלך העבודה העצמית האדם מגלה את הנקודות האפורות שגורמות לו לסגת או מונעות מאיתנו להתמודד עם קשיים במערכת הזוגית. לדוגמא הפחד להיפגע בחיי הזוגיות ומצד שני קנאות בחיי הזוגיות.p

פגיעה במהלך חיי הזוגיות

אדם שניפגע בזוגיות מנסה להימנע מפגיעה חוזרת. עקב הפגיעה עוצמת הכאב עדין חרוטה בנשמתו ויוצרות רתיעה שמתבטאת באדישות וקרירות , דחייה והתנהגות נקמנית (נוקם בבן הזוג הקיים בעקבות כשלון עם בן זוג קודם). התנהגויות אלו דוחות את הזוגיות, הורסות ומבטלות כל אפשרות טובה למציאה ושמירת הזוגיות.

קנאות בחיי הזוגיות

קינאה בחיי הזוגיות נובעת מחוסר ביטחון באהבה שמגיעה אלי. תוצאה של תחושה זו מביאה למאבק בבן/בת הזוג שמתבטאים אובססיביות בבן הזוג ולעיתים גם אלימות.
אדם שמרגיש תחושת קנאה יעשה הכול כדי לזכות באהבה שלדעתו הוא לא מקבל. הקנאה מתבטאת בדאגנות יתר למערכת הזוגית והתעסקות מיותרת מה בן הזוג עושה, חושב או רוצה ממני. האדם נמצא בכוננות מלאה בכל רגע נתון גם אם בן זוג לא איתו.

שתלטנות בזוגיות

שתלטנות בקשר הזוגי נובעת בין היתר מחוויות שבן הזוג חווה במערכת זוגית קודמת או בחוויות ילדותו בקשר בין הוריו. התובנה שהוא ראוה לעצמו היא שכוח והכנעה שהאדם מגלה במערכת מביאה לאיזון ולמעמד דבר שאיננו נכון ובטוח לא לאורך זמן .יחסי זוגיות עם שתלטנות דומה לקניית מוצר ושמירתו באריזה אולם בחיים הדבר בלתי אפשרי כי חיי הזוגיות הנן דינמיים ואנשים משתנים. שתלטנות בזוגיות מביא לעייפות החומר של הזוגיות ובסופו של דבר לקשיים בזוגיות.

הכנה למודעות עצמית – הבנת תוכנית הנשמה – מציאת זוגיות

עלינו להפנים שהגענו לעולם הזה ממספר סיבות שהחשובה בהן היא המשכיות החיים שמתחילה בזוגיות ומשפחתיות. הגענו לעולם להיות בזוגיות ולא להיות כלואים באכזבות שלנו.(מחשבה חיובית ולא שלילית)
הנשמה שלנו רצופת למידה מחיים קודמים ואל לנו לשבש את התוכנית שלנו בנושא הזוגיות.

התוכנית הנשמתית של האדם הינה גרעין של אינפורמציה שעימו האדם נולד לחיים הללו. גרעין זה מכיל בתוכו את כל הייעודיים לחיים הללו. הגרעין מחובר לגרעין הנשמתי שנמצא בעולם הנשמות ומוביל את מימוש התוכנית בשילוב הבחירות שהאדם עושה בחייו.

אומנם קיימים מקרים כואבים, קשים שיצרו בלבול בתוכנית הנשמתית העכשווית שלנו וגרמו לחוויות מחיים קודמים שלנו להדהד לנו שוב אבל ישנו דרך מוצא ממצבים אלו ועלינו לחשוב חיובי.

בראייה חיובית נבין שהזוגיות היא אחת מהמטרות של הנשמה שלנו .עלינו לאפשר לתוכנית לצאת לפועל באמצעות עבודה עצמית, הכנת התשתית הרגשית שלנו לזוגיות מתאימה לנו, בטיפול בחוויות מחיים קודמים שמצאו להן דרך להדהד לנו שוב בחיים הנוכחיים. באמצעות חשיבה חיובית נוכל למצוא את עצמנו במקום אחר הרבה יותר חיובי ונאפשר לתוכנית הנשמתית שלנו לפעול.

עבודה עצמית במערכת זוגיות

עבודה עצמית מתחילה בשלב ראשון במיגור הפחד, הקנאה וההרס עצמי. הבנה שהכוח שמניע את הרצון שלי בזוגיות הוא חוסר שקיים בי. בתהליך העבודה עצמית אנו מגלים החוסר ומשלימים אותו בתובנות ובכלים התנהגותיים חדשים אנחנו מכינים את התשתית למערכת זוגית מאוזנת שמתבטאת ששני בני הזוג מודעים לעוצמתם האישית, למגבלות הרגשיות שלהן. במערכת זוגיות מאוזנת בני הזוג לומדים ליידע את בני זוגם על הקשיים שלהם ומקבלים בחזרה התייחסות ורגישות. כמו כן בני הזוג לומדים לאפשר לכל צד להיות הוא עצמו ללא תחפושת .

טיפול בחוויות מחיים קודמים לצורך זוגיות מאוזנת

לעיתים תכופות אנו חווים חוויות שדומות לחוויות שחוותה הנשמה שלנו בגלגוליה הקודמים. הדמיון בין החוויות מעצים את החוויה הנוכחית וגורם לה להדהד בתוכנו עוד זמן רב. כאבים רגשיים, אכזבות ממערכת זוגית קודמת, פרידה מבן זוג כל אלו כבר נחוו בחיינו הקודמים. הכאב שחוזר בחיים הנוכחיים מחזיר את החוויה שהייתה בעבר ומאחד אותה ביחד עם החוויה הנוכחית. איחוד החוויות מעמיס על הנשמה וגורם לנזק.

הפתרון שאני מיישמת טיפול באמצעות שיחזור גלולים על מנת לאפשר לגלגול עם החוויה הבעייתית לצוף מתת המודע ולהיחשף בעיני המטופל. החזרת התמונות והחוויות מהעבר מיועדות להתמודדות מחודשת ומחיקתן מתת מודע. יתרונו של הטיפול בשחזור גלגולים שהוא מחדיר תובנות ולקחים לתת המודע שמאפשרים לאדם לסיים את חלקו בקשר הבעייתי ולהמשיך הלאה. השחרור מהעבר הרחוק גורם גם לשחרור מהעבר הקרוב.

לסיכום:
רצוי להגיע למודעות עצמית על מנת לבחון מהן הבעיות והכשלים שמונעים למצוא זוגיות, להישאר בזוגיות ולעיתים לצאת ולהשתחרר מזוגיות קיימת ולהמשיך הלאה. רצוי להיעזר בגורם מקצועי לתהליך המודעות הזוגית. חשיפת הבעיות תוביל למצב של זוגיות מאוזנת שתאפשר לשני בני הזוג להתפתח עם השנים בתוך הזוגיות. חשוב להבין שאחת מיעדי הנשמה הנה מציאת זוגיות ולכן זה טבוע בנו חזק ועלינו לעזור לנשמה ולא למנוע ממנה את הייעוד שלה. טיפול בשחזור גלגולים יכול במצבים מסוימים לעזור ולחשוף חוויות של זוגיות מחיים קודמים ולאפשר זוגיות מאוזנת בהווה.מאת:דפנה ביסמוט
כתבות נוספות:
 
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  זוגיות במבחן
תמי   - ‏13/‏01/‏2012 23:53 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות