בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
בריאות הנפש

אימון אישי

נויה (שם בדוי) היא סיפור מרתק על בחורה שעזבה לאחר הצבא את עיירת הפיתוח בדרום בה נולדה וגדלה, כשהיא מבקשת לבנות את חייה באופן ראוי יותר מאלה של אחיה ואחיותיה שנותרו מאחור.

 ניתן לומר על נויה שהיא בחורה עצמאית, וגאוותה מושתתת על העובדה כי היא מצליחה לפרנס את עצמה לאורך השנים בכבוד, למרות היותה חסרת השכלה גבוהה ולמרות הרקע הלא קל ממנו הגיעה.

סיפור המקרה:
נויה הכירה את מוטי מספר שנים לאחר שהגיעה למרכז ונישאה לו כשהייתה כבר בהיריון, כשהיא מקווה בכול ליבה שתצליח לבנות עימו חיים משותפים טובים ומוצלחים, יותר מהדוגמא שחוותה בבית הוריה.
היא הגיעה אליי לאחר כעשר שנות נישואין כשבפיה הצהרה - "החיים עם מוטי הם לא מה שחשבתי, אני מבקשת להיפרד ממנו אך רוצה לעשות זאת ממקום של חוזק וביטחון בעצמי וביכולותיי, ואני מבקשת ממך לאמן אותי למטרה זו".
חשבתי לעצמי שזה יהיה מעניין לאמן מישהי שמבקשת להתחזק, ולו על מנת שתוכל לעבור את תהליך הגירושין באופן הראוי והמיטבי.
נויה סקרה בעבורי את אירועי חייה מילדותה ועד היום, סיפור לא קל שהפך אותה בעל כורחה ל"שורדת" גאה, זאת על אף העובדה שלא הוענקו לה כישורי חיים ורמת מודעותה העצמית הייתה נמוכה למדיי. כשביקשתי ממנה להתייחס לסיבות בגינן היא מבקשת להתגרש, סיננה -"בניגוד לתקופה בה היינו חברים והייתי מאושרת במחיצתו, היום אני מרגישה את ההיפך הגמור". ופה היא התחילה "לשפוך" את כול אשר על ליבה. משסיימה, ביקשתי לבדוק האם הבנתי לאשורן את טענותיה והצגתי לה את שלושת הנושאים העיקריים שעלו מדבריה:
"את חשה שבעלך מזלזל בך ושאת נמצאת אצלו בעדיפות אחרונה"
"את טוענת שבעלך מגלה חוסר אכפתיות וחוסר אחריות בכול הקשור בהתנהלות הכלכלית של הבית"
"את מרגישה כי בעלך מעדיף להיפגש עם חברים על פני בילוי זמן איכות אתך"
נויה הנהנה בראשה לאות הסכמה......
נויה הגיעה לאימון חדורת מוטיבציה לעשות שינוי עם עצמה. בעוד מספר שנים אהיה בת ארבעים אמרה, ואני מרגישה שמגיע לי יותר. רצונה העז לעשות שינוי בחייה גרם לה לשתף פעולה באופן מלא החל מהמפגש הראשון. היא מילאה באדיקות את כול המטלות שקיבלה בין פגישה לפגישה כשהיא חוזרת ומדגישה כי לנגד עיניה עומדת נויה העתידית, העצמאית, החזקה שתהא מסוגלת לקום ולעשות מעשה – לסיים את משבר הזוגיות ולעזוב את מוטי.
נקודת המפנה חלה לאחר כחודש וחצי מתחילת האימון. החלטתי שהגיעה העת לעמת אותה עם טענותיה כפי שעלו בפגישתנו הראשונה, ובחרתי מתוך ארגז הכלים את שיטתה של ביירון קייטי. אני אוהבת את השיטה כי היא מוכיחה בתהליך פשוט יחסית את ההנחה שאמונה במחשבה מסוימת מובילה לרגשות לא פשוטים, ובמצבים מתמשכים התגובות שלנו הופכות לא אחת לפאניקה, פחד, חרדה ולעיתים אף לשיתוק.
למה זה קורה?
ובכן, המחשבה מעלה במוח תמונות כדי להוכיח לנו שהיא אכן משקפת את האמת. וכך מבלי משים אנו מעופפים לעולם לא קיים ומגיבים לכך באמצעות חיים בתוך גוף מתוח הרואה הכול מבעד לעיניים מפוחדות.
אט אט בדקתי עם נויה איך יראו חייה ללא המחשבות שביטאה, במה יהיו חייה שונים באותו מצב אך ללא המחשבות האלה, ומה יקרה לתפיסה העצמית שלה בלעדיהן.
נויה גם למדה לבצע היפוך לטענותיה וגילתה שהיא עצמה זלזלה כול העת בעצמה, ושבפועל היא זו שהעמידה את עצמה בעדיפות אחרונה. כמו כן, שבטענתה לחוסר אכפתיות מצידו של מוטי היא מגלה חוסר אכפתיות לחייה שלה מעצם הישארותה במשך כעשר שנים במשבר זוגיות. ושטענתה כי בעלה מעדיף את חבריו על פניה התברר כי היא זו שאינה מעמידה את עצמה בראש סדר העדיפויות. אט אט התחוור לנויה כי חוסר בהערכה ואהבה עצמית הן אלו העומדות בבסיס כול טענותיה כלפי מוטי.
ככלל,
בכול פעם מחדש אני חשה את תחושת הרווחה שחווה המתאמנת כשלתודעתה מחלחלת התובנה כי הכול מתחיל ונגמר בנו והאחרים הם רק המראות הפנימיות שלנו כפי שהן באות לידי ביטוי חיצוני. אני קוראת לרגע הזה בו יורדת התובנה "רגע החירות" – בו המתאמנת חוזרת לקחת את המושכות לידיה (לעיתים לאחר שנים רבות שהפקידה אותם בידי אחרים) ובאותו רגע עוברת ממקום קורבני למקום של שליטה. המתאמנת מבינה כי היא יכולה לשנות כל דבר בו שהיא רוצה, ושמעצם השינוי בתפיסתה תגיב גם הסביבה החיצונית בהתאם, והיא תחווה מבלי משים את אותו שינוי מיוחל בו היא כה חפצה.
ואכן,
זה מה שקרה גם לנויה, ברגע שהיא הכירה בכך שיש לה שליטה על חייה ושרק בידה לשנותם היא התחילה לשים ליבה לכך שהסביבה מגיבה אליה באופן שונה מבעבר ובתוך כול אלה, היא התחילה לגלות מוטי חדש. "מוטי משתנה לנגד עיני ואין לי הסבר לכך, אני מרגישה כאילו שהוא עובר את האימון ואת תהליך ההעצמהיחד איתי" אמרה בפליאה.
אז אולי עוד יש סיכוי תהיתי בקול. חשתי כי משהו השתנה והיא אינה נחושה כבעבר לסיים את הקשר.
אולי הפטירה בסוף.
לאחר כשלושה חודשים לערך מתחילתו של האימון הרגישה נויה חופשייה להחליט על עתידה. "החלטנו לתת צ'אנס נוסף לזוגיות שלנו", ואני מבקשת שתציידי אותי בכול הכלים הידועים לך במטרה לשקמה.
את בטוחה תהיתי?,
נויה חייכה, אני עושה זאת הפעם ממקום של בחירה חופשית ומתוך אמונה והערכה בעצמי וביכולותיי.

קראי עלתהליך האימון האישי בשיטת "התבוננות", עלזוגיות במשבר אוצרי קשר לפרטים נוספים.

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות