בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
פוריות ופריון

sex -יחסי מין
-----

את האקט המיני ניתן לבצע בתנוחות מגוונות, התלויות בסוג יחסי המין (וגינאליים, אוראליים או אנאליים), ובהעדפות של בני הזוג. דיון נרחב בתנוחות שונות נמצא כבר בספר ההודי העתיק "קאמה סוטרה", ומעסיק גם תרבויות אחרות. תנוחות נפוצות הן:

יחסי מין הכוללים חדירה מכונים גם בשם הזדווגות, בעיקר בהקשר של בעלי חיים. יחסי מין הכוללים חדירה בין בני אדם קרויים מִשגל.

על קיום יחסי מין יש מגבלות חוקיות ותרבותיות שונות: יש איסורים שונים על קיום יחסי מין בתוך קבוצת שארות (יחסים אלו מוגדרים כגילוי עריות), עם קטינים, ועם אדם שמקיים קשר קבוע עם בן זוג אחר; ישנן תרבויות האוסרות על קיום יחסי מין שלא במסגרת חיי נישואין. כאשר יחסי המין מתקיימים ללא הסכמת אחד הצדדים המעורבים, הם מוגדרים כאונס, והדבר נחשב ברוב התרבויות כעבירה מוסרית וחוקית חמורה. ברוב החברות יש איסור על קיום יחסי מין עם בעלי חיים.

לקיום יחסי מין ללא חשש מהיריון משתמשים באמצעי מניעה מסוגים שונים. הקונדום משמש גם להגנה מפני הידבקות במחלות מין, מחלות המועברות בעת קיום יחסי מין.

נהוג לחלק את יחסי המין לשלושה סוגים, בהתאם לאיברים המעורבים במעשה:

 • מין וגינאלי: יחסים שבהם מעורבים הפין של הגבר והנרתיק של האישה.
קיום יחסי מין וגינאלים ללא אמצעי מניעה יכול להביא להיריון.
 • מין אוראלי: יחסים שבהם מעורבים הפה והלשון של צד אחד, ואיברי המין של האדם השני.
בסלנג יחסים כאלו נקראים "ירידה", "מציצה" או "ליקוק".
 •  
  מין אנאלי: יחסים שבהם מוחדר הפין דרך פי הטבעת, אל הרקטום של האדם השני.
יחסים אלו מגרים את קצות העצבים של הנרתיק אצל נשים או הערמונית אצל גברים, הסמוכים לדופן האחורי של החלחולת, וכך מסבים עונג לחלק מהאנשים. מאקט מיני זה לא ניתן להתעבר.
מין אנאלי בכפייה מכונה בחוק העונשין הישראלי "מעשה סדום" ודינו כאונס.
משחק מקדים והתעוררות
רישום של "משחק מקדים"

במקרים רבים קודם ליחסי המין משחק מקדים (נקרא גם "מזמוז") שיכול לשמש כשלב מכין ומעורר. בשלב זה בני הזוג מגיעים להתעוררות המינית הדרושה לצורך קיום יחסי המין על ידי ליטוף נגיעה ונשיקה של גוף בן הזוג ואיברי מינו. גם דיבור יכול להיחשב כמשחק מקדים, אם יש לו פעולה מעוררת.

במהלך הגירוי המיני הנלווה למשחק המקדים מתרחשת אצל הגבר זקפה שבמהלכה הפין מתקשה כתוצאה מזרימת דם לתוכו. הזקפה תלויה בגורמים הבאים:

 • אספקת דם טובה דרך העורקים,
 • חסימה יעילה של הוורידים המנקזים את הדם,
 • בקרה תקינה של מערכת העצבים,
 • מצב הורמונלי תקין,
 • מצב פסיכולוגי תקין.

אצל האישה מתרחשת בזמן ההתעוררות סיכה נרתיקית כתוצאה מהפרשה על ידי בלוטות הממוקמות בסמוך לפתח הפות וצוואר הרחם. גם דפנות הנרתיק מפרישות סיכה, אף שאינן כוללות בלוטות כלשהן. בנוסף, יכולה להתרחש בשלב זה אצל האישה הזדקרות של הפטמות, התרחבות של הנרתיק, התרחבות של שפתי הפות עקב אצירת דם באזור, והזדקרות של הדגדגן.

במקרה ששלב זה של התעוררות מינית נפגם אצל הגבר, מכונה הדבר אין-אונות, או אימפוטנציה, בלעז, ואז הגבר איננו יכול לקיים יחסי מין רגילים, ואילו אצל האישה מקובל לכנות זאת בשם "קרירות מינית", ואז קיום יחסים עלול לגרום לחבלה בנרתיק. הרקע לבעיות אלו בתפקוד המיני יכול להיות פיזיולוי או פסיכולוגי.

מבחינה פסיכולוגית, מהווה המשחק המקדים שלב של העמקת הקרבה בין בני הזוג ושל יצירת אמון ביניהם. אורכו של המשחק המקדים אינו קבוע והוא לא מהווה שלב הכרחי לפני קיום יחסי מין. ניתן לוותר עליו או לקצר אותו אם התרחש גירוי מיני קודם לכן ושני בני הזוג מוכנים לקיום יחסי מין הן מבחינה פסיכולוגית והן מבחינה פיזיולוגית.

בשלב זה ישנה חדירה של הפין אל תוך הפות, או מגע וחיכוך באיברי המין בצורות אחרות, דבר האמור להפיק הנאה לבני הזוג בשל האזורים הארוגניים (erogenous zone) שבפין, בנרתיק בפי הטבעת או בשפתיים. אצל הגבר יכולה להתרחש בשלב זה פליטה מוקדמת הנחשבת לבעיה שמקורה בדרך כלל פסיכולוגי. אצל האישה ייתכנו כאבים בעת החדירה, עקב יובש, וגיניזמוס (התכווצות בלתי רצונית של הנרתיק), זיהום פטרייתי או מחלה אחרת.

את האקט המיני ניתן לבצע בתנוחות מגוונות, התלויות בסוג יחסי המין (וגינאליים, אוראליים או אנאליים), ובהעדפות של בני הזוג. דיון נרחב בתנוחות שונות נמצא כבר בספר ההודי העתיק "קאמה סוטרה", ומעסיק גם תרבויות אחרות. תנוחות נפוצות הן:

 • התנוחה המסיונרית: תנוחה שבה האישה שוכבת על גבה והגבר נמצא מעליה.
 • "האישה מעל" (cowgirl style): תנוחה שבה הגבר שוכב על גבו והאישה נמצאת מעליו.
לתנוחה זו ישנן שתי צורות. האחת: האשה שוכבת על האיש כשפניה מופנות כלפיו. השנייה: האישה שוכבת כשגבה מופנה לעבר פניו של האיש. בצורה זו זקוקה האישה להתיישב מעט, הואיל והשכיבה באופן זה מקשה על החדירה.
 • חדירה מאחור: האישה כורעת על ארבעת גפיה, והגבר חודר אל הפות או אל פי הטבעת מאחור. בסלנג אנגלי, המקובל גם בקרב דוברי עברית, קרויה תנוחה זו בשם doggy style, עקב דמיונה לדרך ההזדווגות של כלבים.
 • "כפיות": תנוחה שבה שני בני הזוג שוכבים על צדם, הגבר מאחורי האישה (בדומה לשתי כפיות צמודות) וישנה חדירה לפות או לפי הטבעת.
 • 69: תנוחת מין אוראלי בה בני הזוג הפוכים זה לזה, כך שפיו של האחד נסמך אל איבר מינו של האחר.

רוב הנשים לא מגיעות לאורגזמה מחדירה בלבד אלא מגירוי של הדגדגן. ישנן תנוחות שמאפשרות גירוי שכזה במקביל לחדירה של הפין. תנוחת ה"רוכבת" מאפשרת לאישה ליצור את התנועה, בזמן שהגבר יכול לגרות את הדגדגן באצבעותיו. כמו כן, תנוחת ה"כפיות", כאשר האשה מעבירה את אחת מרגליה מעל רגליו של הגבר יוצרת אפשרות לגירוי מעין זה. מבחינה תרבותית, חדירה של הפין נתפסת כ"מין אמיתי" ואילו גירוי של הדגדגן, החיוני להנאתה של האשה נתפס כמשני. עם זאת, בשנים האחרונות עולה המודעות לאורגזמה הנשית.

שלב הסיוםבשלב זה מתרחשת האורגזמה, אשר מתבטאת בתחושת עונג. קיימים הבדלים בין אורגזמה גברית לנשית. אצל הגבר האורגזמה מלווה בהתכווצויות שרירי בסיס הפין ופליטת נוזל זרע המכיל תאי זרע ואילו אצל האישה מתרחשות התכווצויות של הנרתיק. בעיות בשלב הזה, הן אצל הגבר והן אצל האשה, הן אי אפשרות של הגעה לאורגזמה. אצל הגבר יכול להיות מצב של כאבים בשלב זה. לרוב האורגזמה של הגבר והאורגזמה של האישה לא מתרחשות בו זמנית. האישה יכולה לחוות מספר אורגזמות בזו אחר זו, אולם לאחר שהגבר מגיע לפליטה הוא זקוק לזמן מה לפני שיוכל להגיע שוב לאורגזמה.

היחס למין השתנה לאורך ההיסטוריה והוא תלוי תרבות ותקופה. כך, למשל, ביוון העתיקה הייתה גישה מתירנית כלפי מין, וכך היה גם ברומא העתיקה שתרבותה הושפעה עמוקות מזו של היוונים. כדוגמאות למתירנות ביוון העתיקה ניתן לציין שהייתה קיימת שם זנות ממוסדת ואף אורגיות המוניות.

כדוגמאות נוספות ליחס כלפי המין בתרבויות שונות ניתן לציין שבתרבות היפנית הקדומה היה מקובל לרצוח נשים שקיימו יחסי מין ללא נישואין או נשים שבגדו בבעליהן. בחלקים של אפריקה השתרש המנהג לכרות את הדגדגן לבנות צעירות, במה שמכונה "מילת נשים", זאת כדי שהאישה לא תחווה הנאה מינית בהמשך חייה, ובכך להוריד את סיכויה לבגוד. בארצות הברית היו כמה מדינות שבהן נאסרו יחסים אנאליים במה שמכונה "חוקי סדום". רק ב-2004 ביטל בית המשפט העליון של ארצות הברית חוקים אלו, שכבר זמן רב קודם לכן לא נאכפו בפועל.

יחסי מין בין בני אותו מין, זוכים כיום ליתר לגיטימציה ולהגנה חוקית מלאה בעולם המערבי. לעומת זאת ברוב מדינות ערב ובעולם השלישי שני גברים שיתפסו מקיימים יחסי מין עלולים לקבל עונשים חמורים עד כדי מוות. לשלוש הדתות המונותאיסטיות מסורת ארוכה של התנגדות ליחסים אלו. האסלאם, הנצרות הקתולית, והיהדות האורתודוקסית רואות בהם חטא חמור. עם זאת זרמים דתיים מרכזיים כמו הכנסייה האנגליקנית, יהדות רפורמית, והיהדות הקונסרבטיבית, מתייחסים בסובלנות ליחסים אלו ואף מעודדים את מיסודם במסגרת זוגית. ביוון העתיקה יחסים אלו היו מקובלים.למאגר המידע חינם לחצו
באדיבות:וויקפידיה
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  במרכז מעסה בכיר פרטי רב תחומי עם תודעת שרות גבוהה-מסאזים וסדנאות זוגיות פרטיות
גברי   - ‏18/‏10/‏2011 10:28 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות