בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
תרבות

הסיפור שלי

הכול החל בתקופה בה הייתי עסוק במחשבות ובהכנות קדחתניות לקראת הטיסה המיוחלת לחו"ל,זאת של אחרי הצבא שכמעט כל צעירי ארצנו מכירים.מאת: שי בוחבוט

 באותה העת עוד הייתי תלמיד פסיכומטרי מן המניין ,בדיעבד אני רואה בתקופה זו את תחילת השבר. כצפוי לבחור בגילי שאינו נמנה על הרשת החברתית "פייסבוק" החלו לחצים ופיתויים מצד החברה הסובבת וגם מצד המשפחה בדמות: " עוד מעט אתה טס, לא הגיע הזמן שתפתח פייס" , או " תעשה כבר פייסבוק יא פרימיטיבי" אני מניח שהלחץ החברתי , הלחץ שהייתי שרוי בו בעקבות הבחינה הפסיכומטרית המתקרבת ובאה וכל זאת בנוסף לעובדה שאני עומד לטוס לתקופה אל מעבר לים כל אלו הביאו אותי לפתיחת חשבון משתמש ברשת ה"פייסבוק".

אני חייב לציין ולהתנצל בפני חן בת דודתי האהובה על כך שהייתה היחידה שהביעה התנגדות מסוימת למהלך בטענה שיש לי היסטוריה משפחתית של נפגעי פייסבוק, אחותי הגדולה הדס מכורה קשה כבר שנים, ושעלולה להיות לי נטייה גנטית להתמכרות ולכן כדאי לי לשקול לוותר על כל העניין , אבל כמובן שלא שהיתי לבקשותיה מאחר וכבר הייתי שרוי עמוק באופוריית המשתמש החדש. בשבועות הראשונים הדברים התנהלו לאשורם ניהלתי את חיי באופן רגיל ובין לבין שוטטתי לי בפייסבוק ואפילו די נהניתי. אך לפתע החלו להתרחש שינויים הכניסות למערכת נעשו תכופות יותר ויותר, מצאתי את עצמי מעלה קישורים, מתכתב, מתייג,שולח הערות , השינה בלילה נעשתה טרופה והופיעו סיוטים. אני חייב לחלוק עמכם את אחד המפחידים שבהם כאשר התעוררתי בבעתה מחלום בו אני בודק מי הם האנשים שצופים בפייסבוק שלי הכי הרבה. המצב הלך והתדרדר והכניסות למערכת כמובן שהלכו ונעשו תכופות , אני חושב ששיא ההתקף היה באחד הלילות שבהם נכנסתי לצ'ט וניהלתי שיחה. האנשים הסובבים אותי החלו לשים לב לשינוי החד שמתרחש בי אך אני כמובן סירבתי להכיר בכך וטענתי שהכול תחת שליטה ושאין להם מה לדאוג יתר על המידה.מצבי הלך והחריף האצבעות כאבו מרוב כתיבה והעלאת קישורים לרשת, העיניים היו טרוטות ונפוחות מרוב בהייה בצג המחשב ומחוסר שינה ואחרי עוד לילה קשה ברחבי הצ'ט וכמעט ללא שינה הבנתי שאני מאבד שליטה.

לא ידעתי מה עליי לעשות , הרגשת חוסר אונים אפפה אותי ובצעד של ייאוש החלטתי לפנות לאפי, מכרה ותיקה משכבר הימים שגם היא עברה תקופת התמכרות קשה ונתמכת בקבוצת "גם לחנונים מגיעה הזכות להעלות קישורים", ושאלתי בעצתה. לאחר תשאול קצר הפנתה אותי אפי לפסיכיאטרית המתמחה בתחום כדי לשלול הפרעת פייסבוק ספציפית וחריפה . ביום המחרת הגעתי אל הרופאה, שהייתה נחמדה באופן מפתיע, ולאחר תשאול מעמיק ובדיקה גופנית מדוקדקת בישרה לי כי ללא צל של ספק אני לוקה בהפרעה נפשית חמורה המכונה OPD(OBSESSIVE PROFILE DISORDER .

כמו כן ציינה כי הגעתי על סף התמוטטות ונדרשת התערבות דחופה כצעד לפני אשפוז גם אם בכפייה ב"מחלקה הסגורה ללא מחשבים ע"ש ביל גייטס". הטיפול כפי שהסבירה לי הפסיכיאטרית יהיה מורכב משני חלקים: הראשון הוא ריסוק כפות הידיים ,"אין מה לדאוג יש מכונה מיוחדת שעושה את זה וכמובן שתקבל משהו לכאבים" אמרה הרופאה, ולאחר מכן גיבוס הידיים למשך חצי שנה זמן החלמה משוער.מטרת הפעולה הזאת הסבירה,היא להרוויח זמן שבו לא אוכל לכתוב ואז נוכל לטפל בבעיה ביסודיות ע"י טיפול קוגניטיבי התנהגותי שזה הוא בעצם החלק השני בטיפול. "אין ברירה המצב שלך גרוע חייבים לעזור לך , כבר הכינו לך מיטה במחלקת "ריסוק וגיבוס" אני אבצע את ההליך אני מרסקת מומחית מאוניברסיטת הרווארד", כך הוסיפה . אחסוך מכם את תיאור "הריסוק וגיבוס" כפי שהוא מכונה בטרמינולוגיה הרפואית.

יומיים לאחר מכן ,עם ידיים מגובסות ,שוחררתי לביתי שמח וטוב לב כאשר אני נטול כל דאגות וקונפליקטים כגון: למי להגיב, מה תהיה שורת היום שלי, ואיזה קישור כדאי להעלות. המשכתי כמובן לשלב השני של הטיפול עם מטפלת מקסימה וכיום אחרי שלושה חודשים כאשר אני רק באמצע הדרך אני יכול לומר שקיבלתי את חיי בחזרה. אני כבר יכול להתבונן מידי פעם בעמוד שלי מבלי לחוש צורך להגיב ותחת הרגשת שליטה מלאה,כמובן שאני עושה זאת בעזרת עיפרון אותו אני מחזיק בפה ומקיש על המקלדת כי כאמור ידיי מגובסות(דרך אגב קיבלתי חדשות טובות מהפסיכיאטרית שהחלמת הידיים תיקח לפחות עוד 6 חודשים).

וזה הוא סיפורי על מחלה ומאבק שעדיין לא הסתיים אך אני בטוח שאני בדרך הנכונה. אני רוצה להודות למשפחתי, לחבריי, לצוות הרפואי ויותר מכל תודה להדס ואפי שהראו לי את הדרך אל האור שבקצה המנהרה.מאת: שי בוחבוט

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות