בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

חוקי הטבע של היקום

נניח שהכרתם חברים חדשים והם מזמינים אותכם אליהם הביתה בערב שישי, ומציעים לכם לשחק משחק חברה, שמעולם לא שיחקתם קודם.
מה הדבר הראשון שתעשו? תבקשו מהם שילמדו אותכם מהם חוקי המשחק, נכון?
 
למה?
 
כי בלי לדעת את החוקים, אין לכם שום סיכוי לנצח, ואפילו "מזל של מתחילים" לא יעזור כאן.

בהקבלה, אני מזמינה אתכם לחשוב לכמה רגעים על החיים שלכם, כעל משחק, שנזרקתם לתוכו, ביום בהיר אחד. מה דעתכם, האם זה לא היה עוזר לכם לדעת מה החוקים שעל פיהם משחקים את המשחק הזה? האם זה לא יכול היה להגביר את הסיכויים שלכם להבין את המתרחש מסביבכם ובתוככם כל הזמן? האם זה לא היה עוזר לכם לנצח בו? אני מאמינה שכן.

המאמר הזה עוסק בסוד הגדול שמאחורי החוקים הטבעיים של היקום, שהם למעשה "חוקי המשחק" של היקום שאנו חלק ממנו. בטח רובכם שמעתם על "חוק המשיכה", אם נחשפתם בדרך כזו או אחרת לסרט או הספר "הסוד". ובכן זהו רק חוק אחד, ולמעשה זהו תת- חוק, בתוך חוק גדול יותר שנקרא "חוק הרטט", שאסביר אותו בהמשך.

יש כמה גרסאות של חוקים אלה, בתרבויות שונות, ותורות רוחניות שונות, בבודהיזם, וגם ביהדות ובקבלה, ובמסורות שבטיות עתיקות, ואני אסכם לכם אותם, כפי שלמדתי אותם במקור, מאחד ממורי, בוב פרוקטור, מנטור ומאמן דגול, שלמד אותם מאביו הרוחני, ארל נייטינגייל, אדם יקר שנחשב ממייסדי התחום של צמיחה והתפתחות אישית בשנות החמישים של המאה הקודמת בארה"ב.

ההגדרה הטובה ביותר של חוק טבע, היא ככל הנראה "השיטה האחידה והמסודרת של הבורא הכל יכול". ובמילים פשוטות יותר: החוקים הם הדרך שיצר בורא העולם, כדי ליצור סדר ביקום, וכדי לעזור לנו, בני האדם, לחיות בו באושר ושלווה ולהצליח במעשינו. בטח אתם חושבים לעצמכם כעת, "איזה קונספט מוזר: הייתכן שיש חוקים שנוצרו לעזרתנו ולא נגדינו?" התשובה היא כן.

הסוד שמאחורי החוקים הללו, הוא שהם נצחיים, ומתקיימים, בין אם אתם מודעים להם או לא, ויחד עם זאת הם, בוודאות מוחלטת, משפיעים מאוד על כל רגע ורגע בחייכם. תוכלו לפעול בהתאמה ובהרמוניה עם החוקים הללו, או להתעלם מהם, אך לא ניתן בשום אופן לשנותם. החוק פועל תמיד, בין אם אתם מודעים לכך או לא, ובכל מקרה, בסופו של דבר, אתם תדרשו לשלם את המחיר. לנו, בני אדם, שלא כמו ליצורים אחרים שנבראו אי פעם, הוענקה היכולת לבחור, והיא באה לידי ביטוי ב"רצון חופשי" שלנו. כדאי מאוד לדעת שעם כוח זה מגיעה גם אחריות מסוימת, משום שהיכולת לבחור, אינה פוטרת אותנו מאחריות לתוצאות הבחירה שלנו. וגם אם תצטדקו ותגידו שלא ידעתם על קיומם של חוקי הטבע, כדאי שתדעו שהבורות אינה פוטרת אותנו מלהיות כפופים לחוקים אלה. להיפך.

הנה כמה דוגמאות שימחישו לכם מה התועלת שתקבלו אם תהפכו מודעים ותחיו בהרמוניה עם "חוקי הטבע של היקום": לפעמים קורה לכם משהו רע, ואתם לא מבינים למה זה הגיע לכם? או שאתם תוהים, איך היה אפשר להימנע מהמצב שאליו נקלעתם? ומצד שני, בוודאי קרו לכם מספר ארועים טובים בחייכם, שהייתם שמחים לדעת כיצד לשכפל או לשחזר אותם שוב ושוב, אך אינכם יודעים איך אפשר לעשות זאת?

האם אתם מושכים שוב ושוב אנשים ומצבים מסוימים לחייכם, ואינכם מבינים את הסיבה? ואולי הייתם רוצים למשוך דברים אחרים? עד כמה אתם מרוצים מהתוצאות שאתם מגיעים אליהם בחיים, בעבודה, בזוגיות? או ש"יש מצב" כמו שאומרים בני הנוער, שהייתם רוצים לשנות אותן? התשובות לכל השאלות המצוינות הללו, מצויות בחוקים, שמייד אספר לכם עליהם. חוקים, שכשתהיו מודעים לקיומם, תלמדו אותם לעומק, ותתנהגו בהתאם להם, חייכם ישתנו מקצה לקצה, כפי שחיי השתנו.

אז בואו ונעבור לחוקים, ולדרכים שבהם ניתן ליישם אותם ביום יום שלנו.

למעשה יש חוק ראשי אחד שנקרא "אנרגיה קיימת" שעליו מבוססות כל התורות המדעיות, הפיזיות והמנטליות, ומכוחו, פועלים בצורה משולבת שבעה חוקים משניים:

1. חוק שימור האנרגיה (והמרתה ממצב למצב)- או בשמו הידוע יותר, "מחשבה יוצרת מציאות". ההבנה שכל דבר ביקום הוא אנרגיה שקיימת ברמת תדר/רטט מסוימת, שניתנת להפיכה לחומר פיזי. כך גם המחשבות והרעיונות שלנו, שהן סוג של אנרגיה, יכולות ללבוש צורה פיזית, ולהתממש במציאות שלנו. היישום- לבחון היטב ולהיות מודעים איזה תמונות ומחשבות מאוחסנות במוח שלנו, כי הן אלה שיתממשו בתוצאות שאנו מגיעים אליהם בחיינו. משום שאם המחשבות/התמונות הן שליליות ומצפות לרע- זה מה שאנו למעשה נממש במציאות, ומאידך, אם הן נקיות, טובות ונאצלות, זה מה שיתגלם במציאות.

  1. חוק היחסיות- ובלשון העם: "הכל יחסי". כל רעיון/מחשבה הם "נייטרלים". שום דבר אינו טוב או רע, גדול או קטן, עד אשר משווים אותו למשהו אחר, וזאת משום שהחשיבה שלנו, או זווית הראייה שלנו, היא שהופכת אותו לכזה. היישום- כשמשהו רע קורה לכם, ואתם מרחמים על עצמכם, וחשים קורבנות, נסו לייחס את מצבכם למשהו גרוע בהרבה, ואז תבינו עד כמה מצבכם טוב.
  2. חוק הרטט- "אנו מגנטים אנושיים". זהו החוק שעליו דיברתי קודם לכן, שכולל בתוכו גם את "חוק המשיכה". על פי חוק זה, כל דבר שקיים ביקום רוטט, שום דבר אינו נמצא במנוחה, למרות שהחושים שלנו מטעים אותנו לחשוב כך. הרטט הוא למעשה סוג של אנרגיה, בתדר אנרגטי מסוים, גבוה או נמוך (וכדאי לציין כי קיימים מיליוני סוגי תדרים.) החוק קובע שכשאנו נמצאים ברטט מסוים, אנו נמשוך/נמגנט אלינו, אנשים ומצבים, בתדר דומה. ונשאלת השאלה המתבקשת, איך אפשר להיות מודע באיזה תדר אני נמצאת? והתשובה כמובן היא: על ידי הרגשות שלנו, שהם הססמוגרף שמסמן לנו באיזה תדר אנו נמצאים. כשאני אומרת למשל , אני מרגישה מצוין, אני נמצאת ב"היי" שהוא תדר שרוטט חיובי וגבוה, והחוק קובע ש"אמגנט" אלי אנשים, מצבים והזדמנויות מאותו הסוג. היישום- המחשבות הן אלה ששולטות בתדר שאנו נמצאים בו, והן משפיעות על הרגשות והתחושות שאנו חשים. לכן ברגע שאתם הופכים להיות מודעים לכך שאתם מרגישים לא טוב פיזית, רגשית או מנטלית, כדאי לבדוק על מה אתם חושבים, ואז להפוך את מחשבותיכם ולהתמקד, באופן מודע, בלחשוב על דברים נעימים טובים ושמחים.
  3. חוק הקוטביות- "להתמקד בחצי הכוס המלאה". לכל דבר ביקום יש את הצד הנגדי שלו: חום/קור, מעלה/מטה, טוב/רע. לכן כדאי לזכור, שבכל מצב בחיים, אפשר למצוא, אם רוצים, את הצד השני של המטבע. היישום- גם אם מישהו, או משהו, שקרה לכם, נראה במבט ראשון כ"רע", כדאי תמיד לחפש את הצד/הצדדים הטובים שבאנשים ובמצבים, ואז נפתחות אפשרויות בחירה חדשות, שלא חשבתם עליהן קודם לכן.
  4. חוק המחזוריות – ובכינוי החיבה שלו "גם זה יעבור". תתבוננו בטבע, הכל מתקיים בו במחזוריות: גאות מתחלפת בשפל, הלילה בא בעקבות היום, הזמנים הטובים, מתחלפים בזמנים רעים, הבורסה עולה ואז יורדת ושוב עולה. היישום- כאשר אתם נמצאים בשפל, אל תתתנו לעצמכם ליפול להתפרק ולהתבוסס בו . דעו שהחוק קובע שהמצב ישתנה, והדברים ישתפרו לטובה. גם בנקודות שיא בחייכם, וגם בשפל, תמיד תזכירו לעצמכם, ש"גם זה יעבור", (לי המשפט הקסום הזה חרוט על צמיד שנמצא עלי רוב הזמן), ושעדיף לחשוב ולהתמקד בזמנים הטובים שיגיעו.
  5. חוק סיבה ותוצאה- או בשמו העממי "חוק הבומרנג". זהו אחד החוקים המשמעותיים ביותר, שאומר בפשטות שכל מה שאתם שולחים ליקום שב אליכם חזרה. כפי שהגדיר זאת הפיזיקאי, אייזיק ניוטון: לכל פעולה, יש תגובה שווה. החוק כל כך עתיק, ונכתב ונאמר באלפי צורות על ידי המוחות הגדולים ביותר בעולם, כולל בתנ"ך במשפט הידוע: "הזורעים בדמעה ברינה יקצרו." (תהילים קכ"ו, 5). אם תקדישו לו זמן ותבינו לעומק את המשמעות של חוק זה חייכם עשוים להשתנות מהקצה לקצה. החוק הזה פועל כמו בומרנג לחיוב ולשלילה, כל מחשבה, אמירה ומעשה שלנו, זה אנרגיה שאנו שולחים החוצה, ליקום. וכמו בומרנג, הם יחזרו אלינו בחזרה, ובדרך כלל בעוצמה כפולה ומכופלת. היישום- כדאי לכם מאוד לחשוב היטב על הדברים שאתם חושבים/אומרים ועושים. תמיד העדיפו למצוא את הטוב, לפרגן ולומר דברים טובים על כל אדם, שילחו אנרגיה טובה, בכל מעשיכם, והתייחסו לכל אדם במלוא הכבוד וההערכה, וזה מה שיגיע חזרה אליכם, כי זה החוק. ואם מה שאתם שולחים הם דברים שליליים, זה מה שיחזור, ובגדול. לפעמים אנו לא מקשרים בין המעשה/המחשבה שהיתה לנו, לבין ה"מכה" שקיבלנו, כי עבר זמן מסוים, אך כעת כשאתם מודעים, אתם יכולים להיות בטוחים, שהרווחתם ביושר, כל "מכה" שחטפתם בחיים, ושאתם יכולם לתקן זאת, ולשנות את חייכם, החל מהרגע הזה.
  6. חוק ההתרבות של המינים (חוק הג'נדר)- ובשפת העם – "סבלנות". החוק קובע כי לכל זרע יש תקופת נביטה או דגירה, וכדאי לתת לו את הזמן שהם זקוקים לו. כולנו למשל יודעים שמהרגע שנטמן זרע ברחם האישה, ההריון, נמשך כתשעה חודשים, עד שנולד תינוק, בשל ומוכן לחיים, כך גם עם עצים, פירות, ורעיונות. היישום- להתייחס לרעיונות שיש לנו, כאל "זרעים רוחניים", שיתגבשו ויבשילו, ויתממשו לתוצאות גשמיות בחיינו, בזמן המתאים ביותר, ולא רגע אחד קודם לכן. גם בספר קהלת קיבלנו לכך תזכורת, כשנאמר "לכל דבר זמן ועת לכל חפץ תחת השמש". כל זה כמובן, בתנאי שלא נזניח את הרעיונות והחלומות שלנו נשקה, נטפח וניתן להם את "הטיפול" המסור ביותר שלנו.

אלה הם שבעת חוקי הטבע של היקום, והסודות שמאחוריהם, וכעת כשאתם מודעים אליהם, ומבינים אותם אולי קצת יותר לעומק, נפתחת בפניכם הזדמנות נפלאה - ואיתה ההזמנה להשתמש בהם, לפעול בכל רגע ורגע בחייכם מתוך מודעות אליהם, ולחיות איתם בהרמוניה. עכשיו אתם יכולם לחזור חזרה "למשחק החיים", וכשאתם יודעים את הכללים, יש לכם סיכויים הרבה יותר מטובים- לנצח בו.

תרגול: הדרך להטמיע אותם היא פשוטה, אך לא קלה, ודורשת התמדה – כלומר להתאמן כל יום ולתרגל אותם, עד שיהפכו לחלק מכם ולדרך החשיבה האוטומטית שלכם. ראשית אני מזמינה אתכם להדפיס או לכתוב אותם, בשמות הרשמיים או "העממיים" שהמצאתי להם, ולשים במקום שבו תוכלי מידי יום, ואפילו כמה פעמים ביום להתמקד בה למספר דקות, ולשנן אותם. דרך נוספת היא מידי יום להתמקד רק בחוק אחד, ולהתאמן עליו, במשך כל השבוע. עשו כך במשך כמה שבועות, עד שהם יהפכו לטבעכם השני.

התמידו, ואני יודעת שהחיים שלכם, ישתנו. בוודאות.

בהצלחה!

אורלי בר-קימה היא עיתונאית ומאמנת נשיםלשינוי וצמיחה, מרצה ומנחת סדנאות העצמה לנשים. בימים אלה היא מעבירה ברחבי הארץ הרצאה חדשה "צרור המפתחות לשינוי בחיים" שמבוססת על סיפור השינוי האישי שלה, ועל מחקר לספר שכתבה, שבו ראיינה 50 נשים שעשו שינוי משמעותי בחייהן, שייצא לאור בתחילת 2010
באדיבות אתר מאמרים
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות