בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
בריאות הילדים

כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים

זה לא סתם שאחת ממכות מצרים היא כינים - כינים הינה תופעה מציקה ומגרדת המדביקה ראשים של מיליוני ילדים בכל רחבי העולם. מה עושים נגד כינים? אילו תכשירים נגד כינים מומלצים ואילו תכשירים נגד כינים אינם מומלצים? על כינים וילדים - המדריך, מאת:קובי טיריפינטו
כמעט כולנו נדבקנו וכנראה גם ילדינו יידבק במגיפה נצחית ועתיקה משכבר הימים: כינים. למרות גודלן הזעיר, כינים עלולות להפוך למטרד מציק להורים וילדים רבים, כאשר המרדף לתפיסת כמה שיותר כינים בשיער ראשם של ילדיהם הופך למעין אובססיה אצל חלק מההורים. אז מה עושים? איך נפטרים מאותן כינים מציקות?

כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!על חייהן ומותן של כינים
כינה ממוצעת הינה בגודל של שני מ"מ בלבד ואורך חייה על פדחתו של אדם מסתכמת ב-30 ימים. במידה והכינה נמצאת מחוץ לראש היא לא תשרוד אפילו יומיים. כינים מטילות כ-10 ביצי כינים ביום וכאשר הן מדביקות את הראש, הגירוד מתחיל רק כשמונה שבועות לאחר מכן. הבעיה העיקרית עם כינים כיום היא שבמהלך השנים הן פיתחו סבילות לחומרי הדברה ותכשירים נוגדי כינים רבים, כך שלא קל להיפטר מהן.

כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!כינים וראש של ילדים, סיפור אהבה
שלושה מתוך ארבעה ילדים יידבקו בשלב זה או אחר בכינים, במקרים לא מעטים ההידבקות לא תהיה חד פעמית אלא תחזור על עצמה פעמיים ואף שלוש. לאורך השנים מנסה הרפואה המודרנית להציע פיתרונות רבים נגד כינים, החל מגילוח שיער הראש או מריחת השיער בנפט כפי שהיה בעבר, עד לתכשירים כימיים שונים שתפקידם הוא לקטול כמה שיותר כינים וביצי כינים בכמה שפחות זמן.
כינים ובני אדם: ניפוץ מיתוסים

1. כינים עוברות בקפיצה מראש לראש - לא נכון! כינים, למרות גודלן הזעיר, אינן מסוגלות לקפוץ. כינים אכן עוברות מראש לראש , אך על ידי מגע ישיר בין השערות ולא באמצעות קפיצה או מעוף. דרך נוספת להידבקות היא דרך העברת כובעים ומסרקים מראש לראש.

2. כינים פעילות יותר בתקופת הקיץ - לא נכון! כינים פעילות לאורך כל השנה ואין להן העדפה לעונה זו או אחרת. מה שכן, ישנן תקופות שבהן הילדים יותר פעילים ולכן ישנן יותר הידבקות.

3. רק ילדים יכולים להדבק בכינים- לא נכון! נכון שילדים סובלים יותר מכינים, אך ניתן להידבק בכל גיל, כל עוד ישנו שיער מספיק ארוך לכינה להיתפס עליו. הסיבה שילדים סובלים יותר מהתופעה נעוצה בכך שהם "מתערבבים" יותר אחד בשיערו של השני ונמצאים בקרבה פיזית לאורך שעות היום.

4. ניתן להידבק בכינים גם מחיות הבית - כלבים וחתולים- לא נכון! לחיות הבית טפילים משלהם, אך כיני ראש מסוגלות לחיות ולהזין את עצמן רק כאשר הן על בני אדם. הן לא עוברות מחיות לבני אדם ולהיפך.

5. כיני הראש מעדיפות שיער מלוכלך - לא נכון! לכיני ראש אין העדפה לרמת היגיינה מסוימת. עם זאת , חפיפה קבועה וסירוק שגרתי מסייעים בזיהוי מוקדם ומהיר של הדבקה.

6. כינים הן גורם המעביר מחלות - לא נכון! כינים אינן מעבירה מחלות. עם זאת, גירוד יתר עלול לפגוע בעור הקרקפת ולהשאיר אותו חשוף לזיהומים.

כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!מלחמה כימית נגד כינים על חשבון בריאות הילדים?
"בין התכשירים להשמדת כינים, הנמכרים כיום בארץ, ניתן למצוא תכשירים תרופתיים המבוססים על חומרים כימיים אשר בריכוזים גבוהים משמשים גם כחומרי הדברה" אומרת שמחה עזריאל דגן, נטורפותית מחברת "מורז צמחי מרפא" ומוסיפה: "השימוש בחומרים אלה גורם לא רק לנזק אקולוגי כבד לסביבה, אלא גם לנזק מצטבר אצל ילדים בשל החשיפה לחומרים הללו. לכן יש לשים לב כי לטיפול התרופתי נגד כינים ישנן מגבלות: ברוב החומרים הכימיים נאסר שימוש חוזר, אלא 10-40 ימים מהשימוש הראשוני".
כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!
כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!
כינים היא תופעה המכה גם מבוגרים!

במקרים לא מעטים קורה שמיד לאחר הטיפול, הילד נדבק שוב בכינים ומכיוון שאסור לחזור על הטיפול, ההמתנה מאפשרת לאותן כינים להתרבות עד הטיפול החוזר. קיימות כמובן גם מגבלות על אוכלוסיות רגישות: איסור על שימוש בתכשירים אלו בקרב פעוטות מתחת לגיל שנתיים, נשים הרות ומניקות והסובלים ממחלת אסטמה. עם זאת, חשוב לציין כי חומרים אלה קיבלו אישור רשמי ממשרד הבריאות הישראלי ומה-FDA האמריקני.

כינים אצל ילדים: די לתכשירים הכימיים!טיפולים טבעיים נגד כינים
בשנים האחרונות מתרחבת הגישה הטבעית בתחום הרפואה בכלל ובתחום הטיפולים נגד כינים בפרט. הטבע מכיל מגוון רחב מאוד של צמחים מרפא בעלי סגולות רפואיות מוכחות, אשר מהם ניתן להפיק ולייצר תרופות ותכשירים שונים לשיפור הבריאות, לעיתים אף יותר מהתרופות המכילות כימיקלים שונים. גרי קלברג, מנהל תחום השמנים האתריים בחברת ארומה לייף מסביר כי "התכשירים הכימיים הורגים את הכינים בפעולתם על המערכת העצבית, אך עם הרחבת השימוש בחומרים אלו, אותן כינים מפתחות עמידות, ממש כפי שחיידקים מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה".

אז מה ניתן לעשות? ישנן שתי אופציות עיקריות ובריאות. האחת היא תכשירים טבעיים כגון שמפו נגד כינים או משחות שונות הנמרחות על השיער, כגון "כינקייר", שמפו טבעי לטיפול נגד כינים המכיל צמחי מרפא ומאכל הידועים בפעילותם בקטילת כינים. השמפו מייבש את הכינים מבצע פעולה מכאנית לקטילתה תוך כדי שינוי תנאי המחיה של כינים על הקרקפת. התוצאה היא שהכינים אינן שורדות בתנאים אלו, הן מתייבשות ולכן גם אינן מסוגלות לפתח עמידות.

האופציה השנייה היא שימוש באמצעים טבעיים כגון שמנים אתריים לטיפול נגד כינים. לדוגמה, על מנת למנוע הידבקות בכינים, יש לטפטף טיפות שמן רוזמרין בכל בוקר לפני היציאה מהבית, וכדי להיפטר מאותן כינים, מומלץ למהול שתי טיפות של שמן עץ התה בכוס מים, להרטיב את השיער בתערובת ולהעביר מסרק דק בכל השיער.
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות