בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
פוריות ופריון

אמצעי מניעה: הצעירים בעולם לא מודעים

סקר רב לאומי בנושא אמצעי מניעה ויחסי מין בקרב צעירים מעלה נתונים מדאיגים. כך למשל, כ-20% מהצעירים משתמשים בשיטות מניעה לא אמינות כגון המשגל הנסוג וכ-36% מקיימים יחסי מין ללא אמצעי מניעה כלל.פורטל בריאות יופי רפואה
 
 
לאחרונה קואליציה של עשרה ארגונים בינלאומיים בעלי עניין בבריאות מינית השיקו את אחד מהסקרים הרב-לאומיים הראשונים אי-פעם החוקרים את עמדותיהם של צעירים בנושא יחסי מין ואמצעי מניעה.
 
 
התוצאות מראות כי צעירים ברחבי אסיה והאוקיינוס השקט, אירופה וצפון אמריקה, אינם מתקשרים ביעילות ופתיחות בנושא אמצעי המניעה. להלן מספר נתונים מהסקר אמצעי מניעה: הצעירים בעולם לא מודעיםאחד מתוך שלושה צעירים (36%) מקיימים יחסי מין לא מוגנים, דבר העלול להוביל להריונות לא מתוכננים ולהדבקות במחלות המועברות במגע מיני אמצעי מניעה:
הצעירים בעולם לא מודעים"
יותר משליש אינם מדברים על אמצעי מניעה עם שותפיהם הנוכחיים ליחסי מין לפני קיום יחסי מין אמצעי מניעה: הצעירים בעולם לא מודעיםיותר משליש סבורים כי קיימות כיום בשימוש שיטות מניעה מאוד לא אמינות - כגון 'שיטת הנסיגה' - (36%), ואחד מתוך חמישה משתמש בשיטות מניעה לא אמינות (19%)
הסקר הרב-לאומי החדש, שכותרתו 'מדברים על מין ואמצעי מניעה: מה אמרו לנו צעירים ברחבי העולם', העריך כיצד משפיעה התקשורת בקרב צעירים בני 15-24 והסובבים אותם על פעילותם המינית, הבנתם והשימוש שהם עושים באמצעי מניעה. הסקר נערך בשני חלקים: החלק הראשון כלל 15 מדינות ו-3,230 צעירים באסיה והאוקיינוס השקט, אירופה ואמריקה. החלק השני נערך בשלוש מדינות באמריקה הלטינית והשתתפו בו 2,956 צעירים.

ג'ניפר וודסייד מהפדרציה הבינלאומית להורות מתוכננת אמרה, "אלה תוצאות מדאיגות. הן מתארות את התמונה האמיתית על המתרחש בחיי הצעירים ומהוות צלצול השכמה הכרחי לכולנו. צעירים רבים אומרים כי הם מתביישים מדי, נבוכים או דואגים שמא ייראו כמופקרים אם ידברו על יחסי מין ואמצעי מניעה וכתוצאה מכך מקבלים החלטות על סמך מידע לא מדויק ו'ניחושים'. שבירת השתיקה בנושא יחסי המין ואמצעי מניעה היא קריטית כל-כך לשבירת המיתוסים ומתן האפשרות לצעירים לבחור על סמך ידע בכל הקשור לצורכיהם האישיים".

התוצאות הרב-לאומיות העיקריות מראות כי ברחבי אסיה ואוסטרליה, למעלה משליש (37%) מהצעירים דיווחו כי לא דיברו על אמצעי מניעה עם שותפם הראשון ליחסי מין בטרם קיימו יחסי מין בפעם הראשונה. מגמה זו נמשכה עם השותפים הנוכחיים ליחסי מין - 39% לא דיברו על אמצעי מניעה לפני קיום יחסי מין. כמעט אחד מתוך עשרה מן המשיבים אמרו, כי הסיבה לכך היא שאין להם די ידע על אמצעי מניעה. 45% מן הצעירים באסיה והאוקיינוס השקט הודו בכך שקיימו יחסי מין ללא אמצעי מניעה.

בשעה שלמעלה ממחצית הצעירים באירופה שהשיבו לסקר אמרו כי הם חשים שיש להם ידע טוב על אמצעי מניעה, 35% מהם סבורים כי הוצאת הפין לפני הפליטה ( 'שיטת הנסיגה') היא שיטת מניעה יעילה, בשעה שבמציאות היא מאוד לא אמינה. בעולם האמיתי, 79% מבין האנשים המקיימים יחסי מין, משתמשים בקונדום, 40% משתמשים בגלולה למניעת הריון ולמעלה מאחד מתוך שבעה (16%) משתמשים ב'שיטת הנסיגה'.

בצפון אמריקה, בשעה שכמעט מחצית (44%) מן הצעירים שהשיבו לסקר, מכירים חברה קרובה או בת משפחה שנכנסה להריון לא מתוכנן, 38% מדווחים שקיימו יחסי מין ללא שימוש באמצעי מניעה, ו-29% מן הגברים משתמשים כיום בשיטת הנסיגה כאפשרות למניעת הריון. מעניין כי אף שיותר נשים אמריקניות אומרות, כי הן חשות שיש להן ידע רב על אמצעי מניעה מאשר גברים (58% לעומת 43%, בהתאמה), הסיכוי שידברו על כך עם בן-זוגן לפני קיום יחסי מין בפעם הראשונה נמוך יותר (35% לעומת 29%) בהתאמה.

67% מן הצעירים באמריקה הלטינית דיווחו על כך שקיימו יחסי מין ללא אמצעי מניעה. בנוסף לכך, למעלה ממחצית הצעירים שהשיבו לסקר חשים, כי אין צורך באמצעי מניעה כאשר מקיימים "יחסי מין אקראיים". כשנשאלו מדוע בני אדם אינם תמיד מדברים על אמצעי מניעה לפני קיום יחסי מין בפעם הראשונה, 57% אמרו שהסיבה לכך היא שהם מניחים כי בן-זוגם דאג לאמצעי מניעה, ו 23% אמרו כי חשו "מאוימים מדי".
מיה לי, בלוגרית וידאו ועיתונאית, אמרה: "עלינו לגרום לצעירים לדבר על יחסי מין ואמצעי מניעה, כדי להבין נושאים אלו. עליהם לשוחח עם בני אדם שהם סומכים עליהם, כדי שירגישו שיש להם די ידע ובטחון להעלות את הנושא בטרם יקיימו יחסי מין".

הממצאים שעולים מהסקר הרב-לאומי תומכים במחקרים שנערכו לאחרונה והראו כי לנערות מתבגרות סיכוי גבוה יותר לקיים פעילות מינית ספונטאנית ולא מתוכננת מאשר לנשים בוגרות, ובדרך כלל יש להן פחות ידע על הדרך היעילה להשתמש באמצעי מניעה.

הסקר נערך בשני חלקים. חברת TNS Healthcare ערכה את החלק הראשון של המחקר, שכלל 3,230 צעירים מרחבי 15 מדינות באסיה והאוקיינוס השקט, אירופה וצפון אמריקה, בעזרת שאלונים באינטרנט. חלקו השני של הסקר, שכלל 2,956 צעירים מרחבי שלוש מדינות באמריקה הלטינית, נערך ע"י ערוץ MTV בעזרת הרשת החברתית MySpace ודיון בטלוויזיה אשר התרכז בהתנהגות מינית באזורים אלו.

* המידע באדיבות חברת באייר שרינג, יצרנית הגלולות למניעת הריון "יסמין"
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות