בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

כוחם של המים

המראות המזעזעים שגרמו השיטפונות בדרום מזרח אסיה,
 
שוב חשפו את עוצמתו של הטבע ובעיקר את כוחם של המים והזכירו לי את החשיבות שמייחסת תורת הפנג שואי לכוחות הטבע .
ביקשנו בעוצמתנו לשלוט במשאבי הטבע ולנצלם בצורה חד צדדית לתועלתנו: לתעשיית הנייר, הרהיטים ,תקשורת, מזון, ייבוש מים וכו' .
 
הצונאמי הזכיר לנו שהטבע חזק מאיתנו .התפיסה הדאואיסטית מדריכה אותנו ,דרך הפנג שואי , ללמוד להתחשב בו כדי לחיות איתו בהרמוניה.
המילה שואי פירושה בסינית מים. מים מציינים את ראשית הבריאה ("והארץ הייתה תוהו ובהו … ורוח אלוהים מרחפת על פני המים…") המים יכולים להיות מזינים ומחיים, אך גם ממיתים והרסניים.

המים באופיים חמקמקים ,נחושים ואינם יציבים .המים הצלולים, הזכים והמלטפים עלולים,ללא התרעה מוקדמת, לחשוף גם את צידם העמוק האפל והמסתורי. גילויים של יין וינג .

בכוחם של המים לעורר לתחייה את נפש האדם, כאשר היא באה במגע עם מרכזים עוצמתיים של מים תת- קרקעיים באזורים מסוימים בכדור הארץ. מרכזי מים אלה, הנוצרים כתוצאה מריאקציות כימיות , בנקודת החיבור שלהם עם הקליפה הקשה של האדמה הם פורצים החוצה ומהווים נקודת עוצמה מבחינה אנרגטית. מים אלה מכונים "מים קדושים", או " מים ראשונים". החכמים הקדמונים הכירו בעוצמת המים ובנו עליהם מרכזים רוחניים במקומות שונים בעולם (כנסיות, אתרים בסקוטלנד, הוואי ,סטונהייג, ועוד) כדי לגעת בעוצמות הרגשיות של האדם המבקר במקום ולגרום לו לטרנספורמציה רוחנית.
הסינים הקדמונים חששו ביותר מדרקוני המים הנמצאים בשיפולי הנהרות וממונים על השקיית השדות ועל השיטפונות. אגדות מספרות, שכדי לרצות את דרקוני המים היו בני הכפר שולחים בתולה צעירה ויפת מראה כדי לפייס את דרקוני המים ולמנוע הרס השדות וחורבן הפרנסה . המושגים של מים בעוצמות כבירות אלה אינם מוכרים לנו בארץ ,אך הם בהחלט מקובלים בסין, בעלת הנוף המגוון ומזג האוויר ההפכפך.
זרימת המים יכולה להיות בלתי נראית, או גלויה, בצורת כבישים או נהרות .
ייעודם של המים בפנג שואי הוא לכוון,להפעיל, או להניע את הצ'י ובעיקר לסייע באיסוף הצ'י המבורך.
המים הנם בעלי אכויות ואפיונים שונים: הם יכולים לזרום בקו ישר, מהירים, מתעקלים, נינוחים, עומדים, או כאלה המגיבים באופן שונה באינטראקציה שלהם עם חמשת הפאזות.
מים פעילים בטבע הם, לדוגמה, הם נהרות וימים. מים פעילים רגועים יותר הנם מעשה ידי אדם ובאים לידי ביטוי ,לדוגמה, בבריכה או אקווריום .
מים פעילים הזורמים בנינוחות ומתעקלים בצורה טובה ליד המבנה נתפסים כמבורכים - לשפע, ליחסים בינאישיים, לבריאות ולפרנסה. מים הרסניים הם מים הזורמים במהירות ביחס למבנה, או כאלה הזורמים אליו בקו ישר.
כיוון זרימת המים מותנה במיקומם של ההרים או המבנים ביחס אליהם. אם לדוגמה, המבנים בצד שמאל (הדרקון הירוק) גבוהים מהמבנים בצד ימין (הנמר הלבן) מוטב שהמים יזרמו מימין לשמאל, וההפך.
זרימת המים אף מושפעת מהעיתוי ביחס לכיווני הסביבה. על פי אסכולת סאן יואן פנג שואי ב- 40 השנים הקרובות המבנים הזוכים לאנרגיה משגשגת הם אלה שזרימת המים אליהם מגיעה מכיוון מזרח, צפון ,דרום מזרח או דרום מערב (LING ZHEN ).
תפקידו של יועץ פנג שואי הוא למדוד כמות זרימה ואיכות של מים ביחס למבנה. מדידה זו היא מורכבת מאוד ודורשת התנסות רבה בתנאי השטח. לימוד נוסחאות המים הוא קל, היישום שלהם בעייתי. ככל שנכנסים עמוק יותר אל המטאפיסיקה הסינית חושפים נוסחאות רבות שההבדל בניהן הוא בהתייחסות לאפיונים השונים של המים וברמת הדיוק הקשורה לרמת המעלות של המצפן (לו פן).
ג'ואי יאפ אומר "WATER IS A TRICKY BUSINESS”.
גשם עשוי לשנות את כיוון זרימת המים. רצוי לדמות איך הגשם עשוי להזרים את מימיו ביחס למבנה, כדי לדעת לאן פני המים מועדים ומהי מהירות ואיכות זרימתן.
יועץ פנג שואי חייב לקחת בחשבון את נוסחאות את היין והינג (שמים מוקדמים ושמיים מאוחרים), חמשת האלמנטים, בה גואה, נוסחאות מים, שואן קונג, שואן קונג דה גואה - ולהתאים אותם אל תנאי הסביבה ביחס למבנה, כדי לקבוע את זרימת המים

להלן כמה דעות פנג שואי קדומות שמוטב לנפץ בקשר למים

1. מפל מים בבית יביא שפע. אם מים בתוך המבנה היו כה חשובים היינו צריכים לחשוב היטיב לפני שהיינו מניחים את כוס המים בחדר. ובכן ההתייחסות למים בפנג שואי בתוך הבית היא מינורית. משמעות רבה יותר מייחסים לזרימת המים מחוץ למבנה.
2. מים בחדר שינה גורמים לבגידות - אי יציבות זו בעיקרה סימבולית .
3. מיקום מים מעל הגג או בקומת המרתף עלול לגרום לפשיטת רגל. השפעתם מינורית אם בכלל, ברוב בתי המלון זה קיים והם בכל זאת מצליחים.
4. שירותים נחשבים שליליים בכל מקום בו הם נמצאים! - לפעמים מיקומם מבורך. הם עשויים להפעיל אנרגיה טובה ולהחליש אחרת.
5. מיקום של מים משמאל לדלת הכניסה עלול לגרום לבגידות - דעה זו הנה כללית ושטחית מידי והיא מותנית בצרוף הכוכבים הנמצאים במקום. (למשל, צרוף 4,1 או 1,4)
6. מסוכן לשים מים בצד דרום. במקרים רבים אין בעיה למקם מים בצד דרום, תלוי מהו הכוכב הנמצא בסביבה ובאיזה גודל של מיכל מים מדובר.
7. חדר שינה מתחת לשירותים גורמים לפשיטת רגל בבתים בעלי יותר מקומה אחת רוב החדרים מצויים מעל שירותים ,זה הגיוני וטבעי.

נוסחאות מים

תפקידו של יועץ פנג שואי הוא למדוד את זרימת המים אל המבנה ויציאת המים מהמבנה ביחס לחזית , לדלת הכניסה, לדלת היציאה ולשער הכניסה אל המבנה, באמצעות הטבעת השמימית הנמצאת במצפן הלו פן (סאן אה לו פן SAN HE LU PAN ). נוסחאות המים מגלות את איכות הצ'י הזורם אל המבנה, אם בכלל .
מים הממוקמים באזור לא טוב ביחס למבנה ולתנאי הסביבה מוסתים בתהליך הייעוץ, או לחילופין מקבלים מיקום חדש. במקרים חריגים ממליצים על העתקת דלת הכניסה למקום אחר, או על עזיבת הנכס.
מבנה הטוב הוא מבנה הנמצא בהתאמה לזרימת המים. שאלו את הישראלי שהצליח לעלות על הגל ולזרום יחד איתו בהתאמה אל חוף מבטחים, או את הילד השבדי בן ה-5 שפחד ממים והצליח לשוט עם כיוון המים, לעומת אנשים שנלחמו במים,למרות שידעו לשחות. ... בפנג שואי חשוב ליצור התאמה בין המים הזורמים למבנה.
חשוב לזכור- אין מבנים (הרים) בעיתיים, אלא מים שהזרימה שלהם בעייתית. אין מים טובים, או רעים, יש רק מים שהכיוון שלהם בעייתי. מאת:שרונה פומס
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות