בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
פוריות ופריון

גלולת הפלא?

החלום להתעורר אחרי יום של אכילה לא מבוקרת עם ספיגה מופחתת של שומנים בגוף מתחיל לקבל צורה מוחשית יותר עם כניסתה של ALLI ,
תרופה חדשה אשר בבסיסה עיקרון כימי אשר מפחית בצורה מלאכותית את כושר ספיגת השומנים של הגוף.
מה שהיה עד לפני כמה שנים עיקרון מדעי בר וויכוח הופך למציאות מוחשית על מדפי המרכולים בארה"ב והוויכוח המדעי והציבורי כפי שזה נראה רק מתחיל להתחמם...

לפני שבועות אחדים התבשרנו על הופעתה של ALLI ללא מרשם רופא על מדפי החנויות בארצות הברית. לכאורה ידיעה לא מסעירה שכן בסיס החומר הכימי ממנו מורכבת התרופה כבר מצוי בשימוש גם בארץ במשך כמה שנים במוצרים אחרים.

להדיוטות שבייננו נסביר שהתרופה עושה שימוש מופחת בחומר הכימי המצוי בתרופה קסניקל ואשר נמצאת בשימוש גם בארץ כבר במשך כמה שנים.

הקסניקל עובדת על עיקרון כימי אשר מפחית את יכולת ההתמודדות עם עיכול שומנים בגופנו וגורם לכך שבמקום לעבד את הכמות המקסימאלית של השומן מתוך המזון שאנו מעכלים, גופנו דוחה חלק מהם ולא מעכל אותם.

הקסניקל היא תרופה במרשם רופא בלבד, שנויה במחלוקת בשל התגובה שהיא גורמת לנו ולמרות שהיא קיימת במשך שנים לא מעטות הרי שרמת הפופולאריות שלה, ולא רק עקב העובדה שהיא ניתנת במרשם רופא, אלא יותר בשל תופעות הלוואי שלה, הקשתה עליה להפוך למצרך פופולארי להמונים וברמת הדימוי היא לא הצליחה להיתפס עם הופעתה כפיתרון הפלא לו חיכו במשך שנים.

מה אם כן התחדש, ומדוע יצרנית התרופה החדשה ALLI איננה מצליחה להתגבר בשבועות האחרונים על הביקוש המדהים לתרופה ומראה התורים בחנויות המוכרות אותה מזכיר את התורים של מחפשי המציאות בעונת המכירות של הכריסטמס בארצות הברית שלא לומר דומה יותר להיסטריה שיווקית שעולם התרופות לא ראה כמוה מאז הופעתה של הוואיגרה.

הסוד אם כן טמון במילה אחת בלבד: שיווק. יצרני ALLI משתמשים במינון נמוך יותר של החומר הכימי המפחית את ספיגת השומן אשר רשום כפטנט על ידי יצרני הקסניקל במידה כזו שעדיין המשתמשים בה משיגים תוצאה משמעותית עם השימוש בה אך עם זאת יצרו תרכובת הנחשבת "בטוחה" יותר לשימוש מבחינת המנהל האמריקאי לתרופות כך שאישר אותה לשימוש כתרופת מדף שאיננה זקוקה למרשם רופא.

אריזה נכונה ואטרקטיבית, עיצוב מוצר מוצלח במיוחד ו"באז" שיווקי אינטרנטי ועוד גרמו ליצירת סערה תקשורתית עם הופעתה של התרופה כך שהיא הוצגה מיד כ"תרופת החלומות" לה המתין העולם המערבי.

התפיסה הבעייתית משהו, שתרופת מדף שאינה זקוקה למרשם רופא היא מקבילה לצריכה של חלב או בשר בסופרמרקט, היא נושא לדיון ציבורי שהשלכותיו ארוכות טווח בארצות הברית ואולם אין עוררין על כך שחלק מן ההצלחות המרשימות ביותר בתחום התרופתי בשנים האחרונות משויך לתרופות מופחתות עוצמה מהזן הזה אשר להצלחתן ניתן לייחס אפקט פסיכולוגי נפשי של הצורכים אותם.

העובדה שהם לא באמת צורכים "תרופה" אלא "נעזרים" במשהו שהוא מבחינתם מקבילה לתוסף מזון מסייעת לצרכני התרופות הללו ובראשן היום ה ALLI להרגיש שהם מתנסים במשהו "בטוח" שכן מנהל התרופות האמריקאי ידוע בבדיקות הממושכות שלו עד שהוא מאשר שימוש בתרופות כאלו ובו בעת הם נטולי נקיפות מצפון על כך שהם מסתייעים ב"תרופה" ולפיכך אינם "חולים".

נדמה שההצלחה השיווקית הפנומנאלית של ALLI עונה על חלום לא מאוזן ועקר מיסודו של אכילה מוגברת שאין בצידה רגשי אשם.

ואולם, ALLI סובלת מכל תופעות הלוואי של תרופת האם הגדולה וחלקן אף מאד לא נעימות: נפיחות, גזים, צואה שמנונית וכתמי צואה הנפלטים ממערכת העיכול ללא יכולת לווסת את הופעתן. כל אלו הן תופעות לוואי לא פשוטות ובעיקר לא נעימות ואולם גם אותן תקפה החברה המשווקת והכתירה אותן בשם: "עונש חינוכי" לצרכני התרופה.

בעוד שמטרתה המקורית של התרופה היא לסייע בהפחתה של משקל תוך כדי שמירה על תפריט מאוזן וקפדני תוך כדי פעילות גופנית מוגברת הרי שהתורים ברחבי המרכולים בארצות הברית וההתעניינות המרשימה ברחבי העולם שתניב תוך זמן קצר אי מיילים ממשווקים לא מורשים שיזכירו לכולנו את מתקפת המיילים לשיווק וייאגרה, קשורה יותר לרצון להמשיך לאכול ללא הגבלה תוך כדי קבלת "רשות" לעשות כך.

ה ALLI צפויה להיות מאושרת לשימוש בישראל בתוך כשנה, למרות שמומחים מעריכים כי היא תעשה הגירה בלתי חוקית בתוך שבועות סבורים בשל ההתעניינות הרבה בה גם כאן.

הישראלים אינם חפים מאימוץ טרנדים והעולם ככפר גלובאלי יעקוף את מגבלות השיווק והזמן של מנהל התרופות בארץ.

אבל חשוב לדעת, ALLI היא עוד תרופה. לא פיתרון פלא ובוודאי ובוודאי שלא תהיה אפשרות לעשות איתה שינוי של ממש במשקלנו ובהופעתנו מבלי ציות לכללי תזונה נכונה, "משעממים" ככול שהם נראים לנו.
למידע ומאגר המאמרים בנושא בריאות לחצו חינם מאת:ד"ר אסנת רזיאל
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות