בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מחלות

אביאנה- במינון הנמוך לגיל המעבר

אביאנה" הינו תכשיר מהדור החדש עם 50% פחות במינון האסטרוגן ו80% פחות במינון הפרוגסטרון בהשוואה לאקטיבל- תכשיר מהדור הקודם.באדיבות להיות בריא
 
על כן מינון ההורמונים באביאנה מוגדר כמינון אולטרא נמוך. אביאנה, במרשם רופא. כל אריזה מכילה 28 טבליות הנלקחות אחת ליום בכל יום .

הפסקת המחזור (המנופאוזה), אצל נשים מלווה בירידת הורמוני האסטרוגן והפרוגסטרון. כתוצאה מכך נוטות מרבית הנשים בגיל המעבר לסבול מאחד או יותר מהתסמינים הבאים, העלולים לפגוע באיכות חייהן ובתפקוד היומיומי: גלי חום, הזעות לילה, איבוד מסת עצם, יובש בנרתיק, מצבי רוח משתנים וירידה בחשק המיני. רוב הנשים(כ- 75%) סובלות מדרגות שונות של גלי חום, וכ-25% מוגדרות כסבל קשה.כ- 50% מהנשים בגיל מעבר סובלות מהפרעות שינה, הגורמות לירידה בתפקוד היומי, המיני, והגברת הסיכון למחלות כרוניות כגון: מחלות לב ודיכאון. 50%-60% מהנשים סובלות מהפרעות בתפקוד מיני בגיל המעבר כתוצאה משינויים פיזיולוגים בנרתיק .הגיל הממוצע של גיל המעבר שונה מארץ לארץ ובישראל הגיל הממוצע הינו 50. גורמים סביבתיים כגון: עישון יקדימו את גיל המעבר בשנתיים.

הטיפול המקובל הינו תוספת חיצונית של ההורמונים החסרים. בעקבות מחקר שנערך בארה"ב ושתוצאותיו התפרסמו ביולי 2002, ירד השימוש בהורמונים ב- 50% בארץ ובעולם. אלא שבשנת ב-2007 התפרסמו מאמרים חדשים על ניתוח מחודש של תוצאות המחקר אשר הוביל לרוויזיה מהותית בחשיבה ובהמלצות הטיפוליות .

כיום, המומחים לגיל המעבר בישראל ובעולם וכן רשויות הבריאות והאגודות בארץ ובעולם ממליצים על מתן טיפול הורמונלי חליפי במינון נמוך ביותר,לנשים עם תסמינים של גיל המעבר, מיד עם הפסקת הווסת, כך שניתן להמשיך בטפול גם אחרי גיל 60 אם מקפידים לערוך בדיקות תקופתיות.

ד"ר ניק פנאי, מנהל המרכז לגיל מעבר ביה"ח Queen Charlotte's & Chelsea, לונדון, בריטניה והחוקר הראשי במחקר "אביאנה" אשר הגיע לישראל לרגל ההשקה, מסר : "תוחלת החיים של נשים גדלה . בעוד שבתקופה הויקטוריאנית נשים חיו עד גיל 50, כיום הגיל הממוצע של הפסקת המחזור הינו 51 - גיל בו נשים נמצאות במיטב שנותיהן ובשיא פריחתן ומודעות לאיכות חיים טובה. כיום אנו שואפים להשתמש במינון הנמוך ביותר והיעיל ביותר של טיפול הורמונלי חליפי , תוך הפחתת תופעות הלוואי והסיכונים . באשר לחששות הטבעיים, הקיימים לגבי פרופיל התועלת/סיכון של טיפול הורמונלי חליפי ודרישות הרשויות הרגולטוריות לשימוש במינון האפקטיבי הנמוך ביותר, מוצע לשקול שימוש בתכשיר במינון נמוך במיוחד של פרוגסטרון ואסטרוגן כמינון ההתחלתי החדש להקלת תסמיני מנופאוזה ברוב הנשים הנמצאות במנפאוזה".

"הבטיחות של טיפול הורמונלי חליפי תלויה במידה רבה בגיל. נשים מתחת לגיל 60 אינן צריכות להיות מוטרדות מפרופיל הבטיחות של טיפול הורמונלי חליפי. נתונים חדשים וניתוח מחודש של מחקרים ישנים יותר לפי גיל הנשים מראים שברוב הנשים, היתרונות הפוטנציאליים של טיפול הורמונלי הניתן להתוויה ברורה הינם רבים והסיכונים מועטים אם הטיפול התחיל תוך כמה שנים מהפסקת הוסת".

פרופ' ברי קפלן, יו"ר האגודה הישראלית לגיל המעבר,וסגן מנהל ביה"ח לנשים במרכז הרפואי רבין

"ההמלצות העדכניות של האיגוד הבינלאומי לגיל מעבר לגבי טיפול הורמונלי חליפי במנופאוזה הן לתת טיפול הורמונלי חליפי, הכולל מינון נמוך/ומינון נמוך ביותר של אסטרוגן ופרוגסטרון, הגורם לפחות גירוי של רירית הרחם ולפחות דימומים. נתוני הבטיחות ממחקרים על טיפול במינון נמוך ונמוך מאוד של אסטרוגן ופרוגסטרון הינם מעודדים. "אביאנה" מהווה בשורה חדשה לנשים בגיל המעבר, התואמת את ההמלצות של כל רשויות הבריאות ואגודות בינלאומיות-מתן טיפול הורמונלי במינון הנמוך ביותר האפקטיבי. יתרונה הנוסף של " אביאנה" היא בהקלה מהירה בסימפטומים עם פחות תופעות לוואי ובמתן בטחון מלא במינון היעיל הנמוך ביותר".לסיכום: יש לשקול מתן מינון הנמוך ביותר האפקטיבי להקלה על תסמיני גיל המעבר."

טיפול הורמונלי חליפי:

 חליפי הינו תרופה המכילה הורמונים נקביים מסוג אחד או יותר, על-פי רוב אסטרוגן בלבד או אסטרוגן ופרוגסטוגן (פרוגסטרון סינתטי) משולבים. טיפול הורמונלי חליפי ניתן בדרך כלל כדי לטפל בתסמיני הפסקת המחזור (מנופאוזה), לרבות גלי חום, יובש של הנרתיק, תנודות חריפות במצב הרוח, הפרעות שינה וירידה בתשוקה המינית. האסטרוגן והפרוגסטוגן שואפים לחקות את השפעת ההורמונים אשר יוצרו על ידי השחלות עד להפסקת המחזור. טיפול הורמונלי חליפי זמין כטיפול מערכתי (סיסטמי) במוצרים הניתנים דרך הפה או דרך העור, וכן בטיפול מקומי לנרתיק. אפשרויות אלו מאפשרת לרופא להתאים את הסוג, המינון ואופן המתן של האסטרוגן והפרוגסטוגן על מנת לספק לאישה את ההקלה המשמעותית ביותר על תסמיני המנופאוזה
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  אביאנה
תמר   - ‏25/‏11/‏2018 08:32 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות